Гостєва: молодіжний рух в нашій країні набирає все більше обертів


- Розкажіть, будь ласка, про Вашу участь в з'їзді Європейського демократичного студентства.

- З'їзд ЄДС проходив в Лісабоні (Португалія) і в ньому брали участь представники 28 країн світу (27 з них організації, які мають право голосу і організація з Італії поки що була присутня як спостерігач). Під час заходу працювала Рада Правління, де були вибрані Голова і 8 заступників ЄДС. Очолила організацію представниця Португалії, яка 2 роки підряд була заступником. Це досвідчена, амбітна і просто хороша людина. Ми сподіваємося, що вона добре працюватиме.

Посади заступників розподілилися досить таки нерівномірно. В результаті – 7 заступників з Півдня Європи (Португалія, Греція, Кіпр, Болгарія, Іспанія та ін.) і один з України. Фактично цього року ми витіснили Фрінцию, оскільки представник цієї країни теж був кандидатом на посаду заступника голови ЄДС.

- Як приймали представників України в Португалії?

- Минулого року ми їздили на з'їзд дуже великою делегацією і з хорошою підготовкою. Тоді ми привезли велику кількість символіки нашої країни, показували національні танці і кліпи, розповідали про нашу культуру. Тому нас запам'ятали і відносилися з повагою. Протягом року у нас склалися дружні відносини з молоддю з різних країн світу. Я впевнена, що якби ми приїхали і просто сказали, що ми з України, то у нас нічого б не вийшло.

- Які цілі ставите перед собою, після обрання заступником голови ЄДС?

- Головним моїм завданням зараз буде представлення організації на міжнародному рівні, питання євроінтеграції. Також ми збираємося підтримувати білоруську організацію «Младий фронт». Їм зараз дуже потрібна підтримка, оскільки їх розшукує білоруське КДБ, вони навіть не можуть виїхати з країни. Першим моїм кроком буде проведення ряду семінарів і тренінгів, щоб у них була можливість відвідувати наші заходи і приїжджати до України. Крім того, в планах є створення Східної коаліції, з метою об'єднання Східної Європи, хоча це і трохи голосно буде сказано.

- Найближчим часом збираєтеся запрошувати іноземних колег до України?

- Представники дружніх нам організацій - Білорусії і Словаччини - приїжджають на З'їзд Правління Українського Студентського Союзу 19 – 22 серпня цього року. Також ми плануємо проводити конференції і семінари надалі із залученням більшої кількості іноземних партнерів, але зараз знаходимося на етапі здійснення фондрайзенгу.

- А як Ви відноситеся до повторного призначення Юрія Павленка на посаду Міністра у справах сім'ї, молоді та спорту?

- Чесно кажучи, ми всі дуже переживали і думали, кого можуть призначити на цю посаду. І зараз дуже раді такому призначенню, оскільки з Юрієм Павленко ми чудово співпрацюємо і Міністерство вже не один рік надає фінансову підтримку нашим заходам. Я вважаю, що саме молода людина повинна очолювати Міністерство молоді. Він прекрасний політик і відмінний керівник, який вже зумів довести, на що здатний. Юрій Павленко ніколи не кидає гучних заяв, а просто добре робить свою роботу.

- Як би ви охарактеризували розвиток молодіжного руху в Україні?

- Мені приємно усвідомлювати, що останніми роками молодіжний рух в нашій країні набирає все більше і більше обертів. Дійсно в Україні є багато молодіжних організацій, які є членами Міжнародних і Європейських організацій. Все це свідчить про активізацію молодіжного руху. Крім того, це дає можливість молоді обмінюватися досвідом, вчитися у своїх закордонних колег.

- Яким повинен бути молодіжний лідер на ваш погляд?

- Найголовніше – це наполегливість і в міру нахабства. Тому, що іноді щоб чогось досягти, потрібно по десять разів стукати в одні і ті ж двері, а у людини, у якої немає терпіння і наполегливості, у такому разі нічого не вийде. Лідер повинен бути чесним – в першу чергу перед самим собою і не зраджувати своїм цінностям. Спочатку він повинен працювати для суспільства, а вже потім – для себе.

- Як Ви потрапили в молодіжний рух?

- Все почалося ще з школи, де я декілька років підряд була Президентом школи. Потім під час вступу до університету я була вибрана Главою Студентської організації самоврядування. Окрім цього вже впродовж шести років активно беру участь в студентських рухах, самоврядуванні, в такому фестивалі, як «Студентська республіка». Наприклад, минулого року на цьому фестивалі я була вибрана Спікером Студентського Парламенту міста Києва. У УСС я прийшла два роки тому, починала з секретаря Київської філії Української Студентської Спілки, пізніше стала Заступником голови і Міжнародним секретарем цієї організації. Так і почалася моя міжнародна діяльність.

- Яке Ваше життєве кредо?

- Прийшов, побачив і переміг!

Довідка від МП

Гостєва Тетяна Олександрівна

Народилася 8 червня 1983 року в місті Роздільна Одеської області.

З вересня 2000 – Голова Студентської організації самоврядування Київського національного університету технологій та дизайну;
З червня 2001 – депутат Студентського парламенту міста Києва;
Вересень 2001 – до цього моменту – куратор добродійного проекту з допомоги дітям – сиротам;
З лютого 2004 – член Студентської Ради при Київському міському Голові;
Березень 2005 – Жовтень 2005 – Секретар Київської філії Української Студентської Спілки (УСС);
Квітень 2005 – до цього моменту – член Київської міської молодіжної ради;
З травня 2005 – член Всеукраїнської студентської ради;
Червень 2005 – Липень 2006 – Спікер Студентського парламенту міста Києва;
Жовтень 2005 – Заступник голови УСС і Міжнародний секретар УСС;
Липень 2006 – Заступник голови Європейського демократичного студентства.
Bookmark and Share