Молодь може грати ключову роль в соціальних перетвореннях світу


«У сьогоднішньому світі молоді люди, що налічують більше 1 мільярда чоловік, є могутнім людським ресурсом для цілей розвитку і можуть грати ключову роль як провідники нововведень і позитивних соціальних перетворень», - говориться в заяві К.Аннана.

Цього року Міжнародний день молоді відзначається під девізом «Спільна боротьба з убогістю: молодь і викорінювання убогості».

Разом з тим, відзначив генсек ООН, широкомасштабна убогість серед молоді позбавляє світ цього потенціалу. В світі великого достатку приблизно один з п'яти чоловік у віці від 15 до 24 років вимушений існувати на суму менше одного долара в день і майже половина живе на суму менше двох доларів в день.

«Крім того, при тому, що молодь складає одну чверть світової робочої сили, на неї приходиться половина безробітних. Ринки праці зазнають труднощі із забезпеченням стабільної зайнятості з хорошими перспективами для молодих людей, за винятком висококваліфікованих фахівців. Не маючи пристойної роботи, молоді люди особливо схильні до убогості, що в свою чергу утрудняє доступ до освіти і первинного медико-санітарного обслуговування, посилюючи тим самим проблему працевлаштування», - підкреслив К.Аннан.

За його словами, в довгостроковій перспективі молодь, що знаходиться в несприятливому положенні, стикається зі все більш складними перешкодами на шляху до прогресу і може не накопичити активи, що звичайно поступають завдяки стабільній і довгостроковій зайнятості, зокрема, доступ до засобів і ресурсів, могутні соціальні мережі і статус в плані ухвалення рішень в сім'ї або общині.

«Виклик, що стоїть перед нами, зрозумілий: ми повинні приділяти більше уваги освіті і, особливо, переходу від освіти до зайнятості. Крім того, здатність молоді знаходити постійну і продуктивну роботу повинна бути однією з центральних цілей національних стратегій розвитку, включаючи політику у області скорочення масштабів убогості», - відзначив генсек.

Міжнародне співтовариство визнало факт існування того, що експерти в даний час називають «омолоджування убогості», і позначило це явище як однією з пріоритетних областей, що стосується молоді, у Всесвітній програмі дій 1995 року.

У Програмі молоді люди розглядаються як рівні партнери в глобальних зусиллях по викорінюванню убогості і досягненню сформульованої в Декларації тисячоліття мети у області розвитку.

Прихильність урядів порядку денному у області розвитку була підтверджена і посилена на Всесвітньому саміті 2005 року, який відкрив нову можливість залучити молодь в діяльність з вирішення проблем, що зачіпають її.

«У цей Міжнародний день молоді скористаємося ж цією можливістю і подвоїмо наші зусилля, направлені на підтримку молодих людей і вивільнення їх величезного потенціалу в наших загальних інтересах», - підкреслив К.Аннан.

Bookmark and Share