3 тисячі дітей не пропущено через кордон у 2006 році через відсутність необхідних документів


За 8 місяців 2006 року тимчасово було відмовлено у виїзді за межі України більш ніж 3 тисячам неповнолітніх громадян України та кільком десяткам організованих груп. І хоча щороку кількість дітей, які не потрапили за кордон через відсутність документів, зменшується майже вдвічі, прикрі випадки не пропуску ще мають місце. Лише упродовж останньої доби не було пропущено 44 дитини.

Як правило, основна причина такого стану справ – відсутність у дитини дозволу одного з батьків на виїзд за кордон. Причому, тур фірми, що займаються організацією туристичних подорожей та вивезенням дітей на лікування, здебільшого не дотримуються існуючих правил, створюючи собі штучні проблеми. Характерно і те, що кількість подібних випадків на державному кордоні різко збільшується з початком літнього та зимового – новорічно-різдвяного туристичних сезонів, а також шкільних канікул. Найбільш проблемними у цьому питанні є білоруська, польська та російська ділянки державного кордону.

Для тих, хто збирається у чергову відпустку з дитиною, для уникнення неприємностей з представниками Державної прикордонної служби України під час перетинання державного кордону України хотілося б нагадати, що під час здійснення прикордонного контролю та пропуску через державний кордон на виїзд з України дітей – громадян України, яким ще не виповнилося 16 років і які прямують через державний кордон на законних підставах у супроводі законних представників (батьків, опікунів, піклувальників) або осіб, які уповноважені ними, як в індивідуальному порядку, так і в складі організованих груп посадові особи Держприкордонслужби України перевіряють:

паспортний документ супроводжуючої особи (передбачений міжнародними угодами);

проїзний документ дитини (свідоцтво про народження – тільки для поїздок у Російську Федерацію, а також для жителів прикордонних районів, визначених відповідними угодами про спрощений пропуск з Республікою Молдова та Республікою Білорусь);

нотаріально завірену згоду обох батьків (законних представників).

Bookmark and Share