Всесвітній форум українців переймається долею нащадків та "грантоїдів"


За словами голови секретаріату Української всесвітньої координаційної ради (УВКР) Валерія Рябенка, цей фонд мав би отримувати десяту частину від продажу усіх національних ресурсів. «Коли народжується дитина, вона мала би отримувати постійно поповнюваний рахунок. Таким чином, вже в повнолітньому віці ця людина зможе використати ці кошти для навчання або початок власної справи», – зазначив В.Рябенко.

Крім того, голова секретаріату вважає за необхідне створити в Україні ще Державний фонд підтримки громадських організацій і Державний фонд роботи із закордонними українцями.

«Громадські організації оголосили «гранітоїдами». «Грантоїдство» як явище набуло негативного характеру, оскільки українські громадські організації узалежнюються від міжнародних фінансових структур. Водночас поки що не запропоновано альтернативних джерел фінансування, а ним може стати Державний фонд підтримки громадських організацій», – сказав В.Рябенко. Подібні фонди існують в багатьох країнах і поповнюються за рахунок частки податкових надходжень.

Що стосується Фонду роботи із закордонними українцями, то подібний досвід використовує Польща і залучає таким чином представників світової польської еліти до активної участі в житті своєї батьківщини.

p.s.
Відкриття Всесвітнього форуму українців відбудеться в Києві 18 серпня 2006 року;
Bookmark and Share