ПРОБЛЕМАТИКА ВІЛ/СНІДУ В СУЧАСНИХ СУСПІЛЬНИХ НАУКАХ


Проект „Врядування в питаннях ВІЛ/СНІДу”
Програма Розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні
НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР
"ПРОБЛЕМАТИКА ВІЛ/СНІДУ В СУЧАСНИХ СУСПІЛЬНИХ НАУКАХ"
11-15 грудня 2005 р.
УкраїнаОГОЛОШЕННЯ


В одному з університетів України з 11 по 15 грудня 2005 р. буде проведено науково-практичний семінар "Проблематика ВІЛ/СНІДу в сучасних суспільних науках".

Провідна ідея
Метою семінару є формування міждисциплінарного знання щодо ВІЛ/СНІДу, наближення соціальних теорій та емпіричних практик до розуміння поведінкових факторів епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні, а також започаткування партнерства між університетами та дослідницькими установами України в напрямку соціальних досліджень проблематики ВІЛ/СНІДу. Учасниці та учасники науково-практичного семінару отримають можливість заглибитись у аналіз, систематизувати, загострити та поліпшити знання щодо поведінкових факторів епідемії ВІЛ/СНІДу. Питання до розгляду стосуватимуться розвитку теорій, методології дослідження, а також викладання курсу з ВІЛ/СНІДу на суспільствознавчих факультетах.

Питання до розгляду:
• Діалог соціологічних парадигм;
• Психологія ВІЛ-ризикованої поведінки;
• Правова полеміка – комерційний секс та споживання наркотиків;
• Теорії міжперсональної та масової комунікації як основа розвитку профілактичних програм;
• Життя з ВІЛ – нова реальність;
• Потенціал кількісної та якісної методології в емпіричних дослідження щодо ВІЛ/СНІДу;
• Підходи до викладання курсу з ВІЛ/СНІДу в суспільних науках.

Формат
Семінар складатиметься з тематичних сесій, під час яких кожна учасниця та учасник отримають можливість викласти основні результати власних наукових пошуків. Дискусія наслідуватиме кожну сесію. Передбачається проведення майстер-класів. За результатами семінару буде складено та прочитано двохгодинну лекцію в партнерському університеті. Результати семінарської дискусії будуть узагальненні в аналітичному звіті.

Цільова аудиторія
До участі в семінарі запрошуються, в першу чергу, молоді науковці, що працюють у галузі соціології, права, психології, соціальної педагогіки та журналістики та мають науковий інтерес до поглиблення соціального знання в загальній проблематиці ВІЛ/СНІДу.

Очікувані результати
Ми започатковуємо процес формування критичного академічного знання в Україні щодо множинних аспектів соціальної проблематики ВІЛ/СНІДу. Ми залучаємо до дискусії емпіриків із досвідом прикладного вивчення соціальних факторів ВІЛ-ризикованої поведінки. Таким чином ми вдосконалюємо теоретичне мислення та емпіричні практики, які дозволять впроваджувати чуйніші, а відтак, ефективніші програми профілактики та підтримки.

За результатами семінару буде розпочато процес формування міждисциплінарної міжрегіональної дослідницької групи та мережі мозкових центрів. Відібрані доповіді складуть основу збірки, публікацію якої заплановано на 2006 р.

Як долучитись до семінару?
Взяти участь у семінарі можна в якості доповідачки, доповідача, майстрині чи майстра. Середня тривалість доповіді 40 хвилин. Орієнтовна тривалість майстер-класу 90 хвилин.

Для участі в якості доповідачки чи доповідача, надішліть нам, будь-ласка, своє повне ім’я; назву освітнього закладу або дослідницької установи, до яких належите; контактну інформацію (обов’язково електронну адресу); опис Вашої кваліфікації у відповідності до завдань та проблем семінару; назву та резюме (500 слів) вашого теоретичного або емпіричного дослідження, пов’язаного з проблематикою семінару. Заявки слід надсилати електронною поштою.

Зверніть увагу, що заявка в якості доповідачки чи доповідача має містити лише резюме доповіді. Повний текст доповіді необхідно буде надіслати в разі вашої участі до 4 грудня 2005 р.

Для участі в якості майстрині чи майстра, необхідно надіслати своє повне ім’я; назву освітнього закладу або дослідницької установи, до яких належите; контактну інформацію (обов’язково електронну адресу); опис Вашої кваліфікації у відповідності до завдань та проблем семінару; назву та детальний опис запропонованого майстер-класу. Заявки слід надсилати електронною поштою.

Зверніть увагу, що заявка в якості майстрині чи майстра має містити детальний опис майстер-класу. Однак, додаткові матеріали, пов’язані з проведенням майстер-класу, необхідно буде надіслати в разі вашої участі до 4 грудня 2005 р.

Місце проведення
Семінар проводитиметься в партнерстві з регіональним університетом України. Місце проведення буде оголошено додатково.

Робоча мова – українська.

Витрати
Ми забезпечуємо проживання, харчування і відшкодовуємо транспортні витрати в межах України.

Останній термін подачі заявок на участь у семінарі 21 листопада 2005 р.

Контакти
Катерина Шалаєва, менеджер компоненту, Програма Розвитку ООН, Проект «Врядування в питаннях ВІЛ/СНІДу», тел. (044) 2538290, 5372293, kateryna.shalayeva@undp.org.ua.


Bookmark and Share