На початку липня відбувся фестиваль "Черкаси-фест"


У липні цього року стартував, сподіваємось, щорічний музичний фестиваль до свята Івана Купала. Винним у цьому дійстві став Черкаський осередок ГО «ПОРА!», активісти якого відмовляються як всі нормальні люди відпочивати протягом літа. Даний захід відбувся на території спортивно – оздоровчої бази Черкаського національного університету ім.Б.Хмельницького в с. Сокирне, що на нашу думку є прикладом продуктивної співпраці між адміністрацією ВНЗ та ініціативною молоддю, за що ми щиро вдячні всім причетним та небайдужим.

Протягом фестивалю черкаські та полтавські музичні гурти презентували спільний дводенний рок-концерт, особливістю якого стала виключна україномовність, що є не буденним явищем для наших широт. Після концерту до ранку тривав український дискотечний марафон, до фінішу якого «доживали» тільки найвитриваліші, але варто зазначити, що таких виявлялося чимало.

Крім того, до фестивалю увійшли не тільки музичні номери, а й спортивні змагання, ігри, розваги, що частково заповнювали денну програму. Як виявилося, українці доволі таки спортивна нація, якщо зважати на танці до світанку та той запал, з яким учасники та гості мали сили бігати за м’ячем чи одне за одними.

"Ми хочемо висловити подяку Центру досліджень історії УПА та Ігореві Дерев’яному за надані матеріали, що стали основою експозиції діяльності УПА. Дана виставка задавала теми для історичного дискусійного клубу фестивалю, що намагався окреслити місце УПА у боротьбі за незалежність України протягом ХХ століття" - зазначають організатори на сайті kuchmizm.info.

Та родзинкою фестивалю все ж стали купальські гуляння в ніч з 6 на 7 липня. Ми намагалися відтворити найцікавіші і найсвітліші обряди цього свята. Все почалося ще з ранку із плетіння традиційних вінків, зілля для яких доводилося вишукувати по всьому сосновому лісі, що вимагало чималого терпіння та завзятості. Хлопці та дівчата в українських строях водили хороводи, криві танки, брали участь у гаданнях на тих самих віночках, стрибали через багаття та шукали квітку щастя, квітку папороті, що випадково розцвіла на території тієї ж бази, яку ми окупували на цілих три доби.

Перебіг традиційної частини купальських забав було відзнято Студією «Етніка», що можна буде переглянути на ВТК «Інтер» (час показу фільму буде повідомлено завчасно).

Метою подібного фестивалю є популяризація україномовної молодіжної культури, виховання патріотичного духу у представників нової генерації та відродження народних традицій.

Даний проект поєднав у собі різні музичні стилі, напрямки молодіжної культури та традиційні мистецькі надбання українського народу, що на нашу думку повинно створити позитивне поле для діалогу між минулим та майбутнім у обличчі представників різних поколінь.

Bookmark and Share