НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ МОЛОДІ З YOUTH PROGRAMME


Програма “Молодь” створена Європейською Комісією, Європейським Парламентом та державами-членами Євросоюзу у 2000 році та діятиме до кінця 2006 року (діє протягом року).

Програма розроблена для задоволення інтересів молоді (віком від 15 до 25 років) та молодіжних працівників через надання Європейською Комісією фінансової підтримки для реалізації молодіжних проектів. Програма надає також широкі можливості для розвитку молоді, полегшення інтеграції молодих людей у суспільство в цілому.

Програма діє в 31 європейській країні - це держави-члени ЄС, країни-кандидати в ЄС, а також держави-учасниці Європейської асоціації вільної торгівлі.

Програма “Молодь” також розвиває співробітництво з країнами Східної Європи та Кавказу (Росія, Білорусь, Україна, Молдова, Вірменія, Азербайджан і Грузія).

Підтримка в реалізації молодіжних ініціатив та можливостей участі в Програмі “Молодь” в кожній країні здійснюється за допомогою її інформаційних представників.

Хто може брати участь у Програмі “Молодь”?

* молодь віком від 15 до 25 років;
* молодіжні працівники, громадські діячі та молодіжні лідери;
* молодіжні організації;
* волонтери та центри волонтеріату;
* координатори проектів у молодіжній сфері та сфері неформальної освіти;
* інші некомерційні організації, асоціації та структури.

За допомогою Програми “Молодь” в Україні можна реалізувати проекти у таких напрямках:

1. Молодіжні обміни (для молоді віком від 15 до 25 років).
2. Європейська волонтерська служба (робота та навчання волонтерів за кордоном віком від 18 до 25 років).
3. Програмна підтримка (організація, проведення або просто участь у міжнародних семінарах, тренінгах, контактних зустрічах тощо).

Молодіжні обміни полягають в організації зустрічі груп молодих людей в одній з країн, організації яких беруть участь у проекті. За встановлений термін вони повинні спільними зусиллями досягти результатів, передбачених проектом.

Увага! Не може бути молодіжним обміном: зустрічі працівників організацій, туристичні подорожі, мовні курси, шкільні навчальні обміни, академічні навчальні подорожі, різні змагання, обміни, які можуть принести фінансовий прибуток, праця.

Волонтерська служба полягає в тому, що одна організація направляє, а інша приймає волонтера, який має виконувати певну роботу у сфері культури, спорту, охорони навколишнього середовища, роботи з дітьми тощо, що може принести користь як одній, так і іншій з організацій-учасниць проекту.

Термін перебування волонтера в іншій країні – 6-12 місяців. Робота волонтера неоплачувана, але йому надаються кишенькові гроші. Приймаюча організація має забезпечити його проживанням та харчуванням.

Програмна підтримка передбачає організацію міжнародних тренінгів, семінарів та конференцій з різної тематики (але тих, що стосуються молоді та розвитку молодіжних програм), а також контактних зустрічей (метою яких є пошук партнерів та спільне написання проектів).

Детальнішу інформацію та консультації з приводу участі молоді та громадських організацій в європейських ініціативах в рамках Програми “Молодь” можна отримати, надіславши лист-запит інформаційним представникам в Україні на електронні адреси:

* БФ “Діти. Молодь. Третє тисячоліття” (м. Київ): samarskyD@gala.net (Дмитро Самарський), antonina_gryvko@yahoo.com (Антоніна Гривко);
* ГО “Академія української молоді” (м. Львів): olena_yaremko@yahoo.com (Олена Яремко);
* ГО “Дебатний Центр” (м. Сімферополь): kkatjusha@yahoo.com (Катерина Кузнєцова).

Також детальнішу інформацію Ви можете переглянути на Інтернет-сайтах http://europa.eu.int/comm/youth, http://www.salto-youth.net/eeca, http://www.training-youth.net.

КОНТАКТИ:
Дмитро Самарський, Антоніна Гривко
БФ “Діти. Молодь. Третє тисячоліття”
Електронна пошта: samarskyD@gala.net, antonina_gryvko@yahoo.com

Олена Яремко
ГО “Академія української молоді”
Електронна пошта: olena_yaremko@yahoo.com

Катерина Кузнєцова
ГО “Дебатний Центр” (м. Сімферополь)
Електронна пошта: kkatjusha@yahoo.com

Bookmark and Share