Міжнародна студентська конференція „Модель Організації Об’єднаних Націй Одеського національного університету”


25-27 листопада 2005 року в Одесі пройде Модель ООН Одеського національного університету.
Модель Організації Об’єднаних Націй Одеського національного університету - це щорічна міжнародна студентська конференція, яку організують студенти Одеського національного університету за фінансової підтримки Програми грантів місцевих ініціатив уряду США та організаційно-методичної підтримки Інституту соціальних наук Одеського національного університету. Конференція отримала високу оцінку консулів іноземних держав, які акредитовані в Одесі, та представництв міжнародних організацій, акредитованих у Києві (Представництва Європейської комісії, Представництва УВКБ ООН, ПРООН та ін.). У 2003-2004 роках конференція проводилась під патронатом голови Одеської обласної державної адміністрації. У 2005 році – при сприянні Міністерства закордонних справ України.

У листопаді 2005 року Модель ООН Одеського національного університету пройде вже у четвертий раз і збере 100 учасників з різних країн Європи та Азії, зокрема з Молдови, Албанії, Арсенії, Австрії, Азербайджану, Білорусі, Франції, Грузії, Німеччини, Ізраїлю, Латвії, Росії, Сербії, Угорщини, Румунії, Македонії, Польщі, України, Узбекистану та Мексики. Ця модель є єдиної в Україні, яка організується для студентів.
Модель ООН –це автентична симуляція роботи головних органів Організації Об’єднаних Націй. Симуляція роботи міжнародних організацій почалася ще до створення ООН, у 1920-х роках, коли проводилися Моделі Ліги Націй. Модель ООН стала її наступницею. Зараз у світі щорічно проводиться близька 400 конференцій у 36 країнах світу. Під час роботи конференції кожен учасник стає на місце реального представника країни в ООН, виступаючи за усіма правилами реальної організації від імені вибраної країни. Наприкінці делегати розробляють резолюцію за зразком реальних резолюцій ООН.
Мета проекту – ознайомити студентів та молодь з головними принципами роботи ООН та підвищити інтерес до проблем міжнародного співробітництва.

Цього року під час конференції робота пройде у наступних секціях:
• Рада Безпеки ООН – теми обговорення: „Дорожня карта для Іраку” та „Конфлікти у країнах СНД”.
• Виконавчий комітет Програми розвитку ООН - теми обговорення: „Децентралізація влади задля розвитку” та „Проблема боргу африканських держав”.
• Міжнародна організація захисту інтелектуальної власності - теми обговорення: „Вклад ВОІВ у досягнення цілей тисячоліття” та „ВОІС та Інтернет технології: виклики зростання обсягів електронної торгівлі та електронного бізнесу”
• Рада міністрів Європейського союзу - теми обговорення: „Барселонський процес” та „Пакт стабільності”.

Ганна Шелест,
Голова оргкомітету
+380503336058
shelt@farlep.netBookmark and Share