СЬОМИЙ МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС УЧНІВСЬКИХ ТА СТУДЕНТСЬКИХ РОБІТ З ПРАВ ЛЮДИНИ


Бюро інформації Ради Європи в Україні, Фундація „Захист Прав Дітей”, Харківська правозахисна група, Міжнародне товариство прав людини – Українська секція, Львівська лабораторія прав людини і громадянина НДІ Державного будівництва та місцевого самоврядування АПрН України, Харківська міська асоціація „Освітній центр прав людини” за сприяння Представництва Європейської Комісії в Україні, Центру інформації та документації НАТО в Україні, ОБСЄ – Координатор проектів в Україні ВІДЗНАЧАЮЧИ ДЕСЯТИРІЧЧЯ ЧЛЕНСТВА УКРАЇНИ В РАДІ ЄВРОПИ ОГОЛОШУЮТЬ СЬОМИЙ МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС УЧНІВСЬКИХ ТА СТУДЕНТСЬКИХ РОБІТ З ПРАВ ЛЮДИНИ

Шановні друзі! Запрошуємо вас, учнів 9-11 класів загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв, коледжів, професійно-технічних навчальних закладів, а також студентів вищих навчальних закладів України, до участі в Сьомому міжнародному конкурсі учнівських та студентських робіт з прав людини. Запрошуються також учні й студенти Білорусі, Молдови, Росії.
Ми чекаємо від Вас творчу роботу (у формі есе) за однією із наведених нижче тем:
1. Права дітей і молоді – що здобуто і що втрачено за останні роки в моїй країні?
2. Чи потрібно обмежувати права особи та окремих груп громадян заради суспільних потреб? Як досягти узгодженості особистих, групових та суспільних інтересів?
3. Захист яких саме прав людини я вважаю найбільш насущним?
4. Міжнародний білль про права людини, Європейська конвенція та Європейський суд з прав людини... Як я можу використати ці документи для захисту своїх прав?
5. Право людей на життя без війн і терактів.
6. Насильство в суспільстві: витоки і форми. Якими я бачу реальні механізми зменшення рівня насильства?
7. Тероризм у світовому масштабі і проблеми дотримання прав людини: як боротися з тероризмом та як зменшити його рівень?
8. Україна – 10 років у Раді Європи: здобутки, проблеми, перспективи у забезпеченні прав людини.
9. Cтан дотримання прав людини та інтеграційні перспективи моєї країни. Прямуємо до Євросоюзу?
10. Моє ставлення до Євроатлантичного курсу України. Відносини Україна – НАТО. Що необхідно зробити для забезпечення високих стандартів в галузі прав людини?
11. Вільна тема, що відповідає загальному спрямуванню Конкурсу.
Загальні вимоги
Робота повинна відповідати темі Конкурсу, бути викладеною у формі твору-есе, тобто у вільній формі висвітлювати особисте ставлення конкурсанта та його роздуми щодо однієї із запропонованих тем. Конкурсна робота має бути надрукована або написана розбірливим почерком (на вибір: українською, російською або англійською мовою). Обсяг роботи – до 8000 друкованих знаків, враховуючи пробіли (5 - 6 сторінок друкованого тексту через півтора інтервали). Робота має складатися з титульного листа та власне тексту твору-есе. На титульному листі необхідно вказати: Ваші ПІБ, адресу, контактний телефон; повну назву закладу, в якому Ви навчаєтесь, клас/курс (факультет, відділення), адресу навчального закладу; ПІБ консультанта (якщо під час написання твору Ви мали консультації), його місце роботи, за наявності – посаду, звання, вчений ступінь консультанта. На першій сторінці, перед текстом твору-есе, необхідно зазначити обрану тему. Оскільки роботи розглядатимуться „під шифром”, не рекомендується: текст роботи розміщувати на будь-якій стороні титульного листа; зазначати у тексті роботи будь-які відомості, що вказують на автора або його консультанта чи навчальний заклад.

Участь у Конкурсі
Для участі в Конкурсі Ви маєте надіслати не пізніше 15 грудня 2005 року заповнену Заявку учасника Конкурсу, яка гарантує отримання спеціальної літератури. Якщо Ви не надіслали Заявку вчасно, це не є перешкодою для участі в Конкурсі. Конкурсну роботу необхідно надіслати до 25 січня 2006 року.

Нагородження фіналістів та переможців
Учасники, які ввійдуть до фіналу Конкурсу (як правило, 20 учнів та 10 студентів) будуть запрошені взяти участь в Урочистій конференції, присвяченій завершенню Конкурсу, та нагороджені цінними призами. Прізвища Переможців Конкурсу (як правило, три особи) будуть оголошені під час Конференції. Вони отримають нагороди, які за традицією Першого – Шостого Конкурсів можуть полягати у стипендії на витрати, пов’язані з навчанням, або поїздці до Центральних установ провідних міжнародних організацій (Рада Європи – Страсбург, НАТО – Брюссель тощо). Центр інформації і документації НАТО в Україні оголошує спеціальний приз за кращу роботу, написану на тему 7 і 10. Остаточний перелік винагород Переможцям визначатиметься вже після підведення підсумків Конкурсу.

Заявки учасника Конкурсу та Конкурсні роботи надсилайте на адресу:
Україна, 01196 м. Київ, майдан Лесі Українки, 1, а/с 34, з поміткою «На конкурс»
або електронною поштою: konkurs.prav@gmail.com
Телефон/факс Оргкомітету: (044) 286 38 76
Оргкомітет КонкурсуBookmark and Share