Ефективна співпраця кримської влади та громади Автономії - реальні можливості


м. Сімферополь, 23 грудня 2005 р. у м. Сімферополь відбудеться засідання круглого столу «Влада та громада: ефективна співпраця у прийнятті рішень».

Круглий стіл організований Центром політичної освіти та Кримсько-татарським молодіжним центром в рамках проекту «Залучення громадян до процесу прийняття рішень на місцевому рівні», що реалізується за підтримки Вестмінстерського фонду за демократію (Великобританія).

До участі у круглому столі запрошуються представники громадських організацій, засобів масової інформації, місцевої влади та експерти.

В засіданні візьме участь Голова Центру політичної освіти (м. Київ) Костянтин Плоский.

Для обговорення на круглому столі пропонуються такі основні теми:

Чи існують на сьогодні в Україні нові можливості співпраці між владою та громадськістю?
Як удосконалити процес участі громадян у формуванні політики на місцевому рівні?
Як встановити та підтримати партнерські відносини між владою та громадськістю?
Які методи участі громадськості у прийнятті рішень є найбільш дієві на місцевому рівні?
Як підвищувати інституційну спроможність організації громадянського суспільства щодо співпраці з владою?
Під час круглого столу учасники зможуть обговорити приклади успішної співпраці громадськості та влади в Україні та за кордоном й отримають практичні поради щодо залучення громадян до формування політики на місцевому рівні.

Захід проходитиме у приміщенні малої зали засідань Ради Міністрів АР Крим за адресою пр. Кірова, 13, І поверх.

Початок круглого столу о 13.00; початок реєстрації о 12.30. Орієнтовна тривалість заходу – 3 години.

Прохання підтвердити участь до 19.00 19 грудня 2005 р.

За додатковими питаннями звертайтеся до контактної особи у АР Крим Ескендера Барієва за телефоном 80503607853 чи електронною поштою bariyev@rambler.ru або до офісу Центру політичної освіти за телефоном 8 (044) 204 49 85 чи електронною поштою office@cpe.org.ua. Контактна особа – Анна Борзаковська.

Залучення громадян до процесу прийняття рішень на місцевому рівні

ПРОБЛЕМА

Не дивлячись на успіхи України в становленні демократії після подій Помаранчевої революції та подальших змін, що відбувались в державі, рівень комунікацій між громадянами та місцевою владою залишився невідповідним. Місцеві обранці не мають достатнього досвіду та навичок у спілкуванні з громадянами, а механізми надання консультацій громадянам – неефективні.


МЕТА

Підвищення дієвості механізмів участі громадян у процесі прийняття рішень на місцевому рівні.

Напрямки:

поширення інформації та обговорення ефективних механізмів співпраці влади з громадою та залучення її представників до процесу прийняття рішень на місцевому рівні;
навчання представників місцевої влади та громадських активістів ефективним методам співпраці у розробки політики на місцевому рівні рівні;
надання консультативної підтримки представникам громадськості та місцевої влади щодо співпраці у прийнятті рішень на місцевому рівні.


ПЕРІОД РЕАЛІЗАЦІЇ листопад 2005 - травень 2006 рр.

ПАРТНЕРИ

Кримськотатарський молодіжний центр
Центр громадських молодіжних організацій Волині "Наша справа"
Дніпропетровський молодіжний центр праці
Миколаївський дослідницько-аналітичний центр
Чернівецька обласна організація Фундації регіональних ініціатив


ПІДТРИМКА

Westminster Foundation for Democracy


ТЕРИТОРІЯ РЕАЛІЗАЦІЇ АР Крим, Волинська, Дніпропетровська, Миколаївська та Чернівецька області

РЕЗУЛЬТАТИ

В обласних та районних центрах регіонів проекту протягом грудня 2005 року відбудуться круглі столи, метою яких є пошук можливостей налагодження співпраці між владою та громадою й інформування про наявні методи участі громадськості у прийнятті рішень.
Протягом січня 2006 року будуть проведені навчальні семінари для осіб, які планують бути залученими до процесу прийняття рішень на місцевому рівні. Кваліфіковані тренери та експерти Центру проведуть навчання щодо системи прийняття рішень на місцевому рівні; участі громадськості в розробці програм стратегічного розвитку; впливу політичних партій на місцеву політику.
Протягом січня-березня Центр політичної освіти надаватиме консультації для представників громадських організацій та місцевої влади щодо включення місцевої громади у процес прийняття рішень на місцевому рівні.

Презентація «Як досягти ефективності у співпраці громадськості та влади» (PDF, 242 кБ):


Bookmark and Share