м.Івано-Франківськ: «Тверезість особи – успіх України»


Ми змушені визнати, що з проблемами, які виникають у зв’язку із зловживанням алкоголю, зустрічаємось всюди – на вулиці, серед людей, з якими працюємо, у своєму домі. І не лише алкоголю…
Звідки ця напасть? У нашому, далеко не благополучному суспільстві, ми часто зневірюємось у можливості самореалізації. Суспільство ігнорує наші високі прагнення, наше намагання щось зробити і змінити. Ми згинаємось під тягарем нерозуміння, впадаємо у відчай від адміністративно-бюрократичних рогаток, розчаровуємося у друзях, коханих…
Найпростіший вихід – відкупорити пляшку і забути… забуваємо про власний біль, а заразом про те, що ми люди, що ми хотіли щось зробити, що ми вміли і розуміли…
Ця псевдореалізація через алкоголь комусь навіть і вигідна, нам настирливо нав’язують, що через пляшку здобудемо душевні стосунки, переможемо негаразди, будемо лідерами, вожаками і навіть патріотами…
Ми вже забули, що можна жити і будувати стосунки без пляшки. Врешті, не ми перші. Один з найсерйозніших сплесків алкоголізму пережила наша земля після 1848 року – після скасування панщини. Нові умови життя, невизначеність майбутнього дають попри відомі позитиви і цей негативний результат. «Просвіта», церковні діячі, письменники докладають надлюдські зусилля щоб виправити ситуацію. І вона виправляється, але гряде Перша світова війна… Після поразки Української державності, в двадцятих роках починається друга хвиля пияцтва.
І знову підіймаються люди проти цього зла. Товариство «Відродження», організоване «Просвітою» ще в 1909 році, саме наприкінці 1920-х, в 1930-х широко розгортає свою діяльність. Засновано 18 філій і 122 гуртки, в 1937 році «Відродження» об’єднує 6400 членів. Воно не просто виступає з антиалкогольною та антинікотиновою пропагандою, а своїм прикладом показує переваги тверезого життя. Тверезим стає бути модно. Більше того, організація протиалкогольних плебісцитів – опитування населення з приводу ставлення до алкоголю та продажу алкоголю, - уможливлює заборону продажу спиртного в цілому ряді сіл та навіть повітів. Внаслідок цього на селах занепадають корчми і підіймається кооперативна, власне українська селянська торгівля.
В 1930-х роках в багатьох селах весілля обмежувалось кількома(!) пляшками горілки і пивом. Село тверезіло, а тому могло протистояти не лише польській, але і радянській експансії.
На сьогодні ми маємо третю хвилю алкоголізації України. Саме тому є величезна необхідність згадати досвід наших дідів. Необхідно створити моду на тверезість. Тверезий – значить успішний, значить здатен долати перешкоди, значить мужній і сильний.
Звертаємося до всіх громадян, громадських, молодіжних і політичних організацій, до церковних діячів та віруючих усіх конфесій – долучіться до акції «Тверезість особи – успіх України». Створіть моду на тверезість, переконайте себе і інших, що в нашому суспільстві можлива позитивна самореалізація.
Ми шукаємо також добровольців, які в ім’я порятунку нашого суспільства від зеленого змія, здатні сказати «НІ» алкоголю, здатні відмовитися від вживання алкоголю щонайменше на один рік і відкрито проголосити це людям.
Чекаємо на вас! На вас чекає наша Галичина і велика Україна, чекаємо сильних, мужніх, організованих, успішних людей, що здатні протистояти негараздам життя і можуть підтримати інших, чекаємо всіх, хто втомився від алкогольного дурману і хоче допомогти собі чи комусь його позбутися. Чекаємо тих, хто може протистояти зневірі і дарувати свою віру іншим.
Чекаємо тих, хто хоче формувати нову свідомість українського суспільства, де успіх не буде ототожнюватись з алкоголем, де радість не буде відзначена запамороченням, де кожна людина знатиме, що вона прийшла на цю землю не випадково, що тут є надзвичайно потрібна і важлива робота, яку вона мусить виконати.
Організаційний комітет акції «Тверезість особи – успіх України» запрошує Вас на громадську конференцію аналогічної назви, яка відбудеться:

28 грудня 2005 року, о 14 год., Прикарпатський Національний університет, конференц-зал. (головний корпус, 2-й поверх, вхід з вул. В.Чорновола)
Тематика конференції:
1. Тверезість – норма існування особи і суспільства.
2. Причини виникнення алкоголізму.
3. Подолання алкоголізму – завдання державної ваги.
4. Безалкогольна свідомість громадян – запорука успіху держави Україна.

Запис на виступ можна здійснити за вказаною адресою та телефоном:

Івано-Франківськ, вул. Незалежності 223
Тел. 50-65-70, факс.: 3-16-17

Від імені організаційного комітету акції «Тверезість особи – успіх України»
Депутат міської ради Віктор Анушкевичус
Канд. філос. наук Галина Дичковська (тел. (03422) 3-24-74, моб. тел. 8 095 4026439)
Зав. обласної дитячої поліклініки Світлана Завгородня
ГО «Освічена країна», МГО «Осмомисли»

В межах акції відбуватимуться:
Відкриті засідання організаційного комітету, на яке запрошуються всі зацікавлені організації, структури та особи із пропозицією долучитися до акції. 15 січня, 15 лютого, 15 березня 2006 року, о 19 год. в приміщенні школи № 11 по вул. Б.Лепкого.

Лекції-інструктажі для громадян міста, що бажають виправити ситуацію у власній сім’ї чи суспільстві, відбуватимуться:
кожного четверга, починаючи від 29.12.05.; 5.01.06; 12.01.06.; 26.01.06; 3.02.06.; 10. 02.06.; 17.02.06.; 24. 02.06. о 19 год. в приміщенні школи № 11 по вул. Б.Лепкого.Bookmark and Share

організація весілля в івано-франківську