"Народний Союз Наша Україна" здобув перемогу над наркотиком


Мiнiстерство охорони здоров`я України відреагувало на звернення Першого з`їзду партії "Народний Союз Наша Україна" про необхідність заборонити вільну торгівлю препаратом "Трамадол" ("Трамалгін"), який містить наркотичні речовини. Міністерство ухвалило рiшення про переведення його у спецiальний режим реалiзацiї із забороною відкритого продажу. Про це повідомив Президент України, Почесний голова НСНУ Вiктор Ющенко під час свого візиту в Донецьк. "Прийняте рiшення, що "Трамадол" i "Трамалгiн" продається у спецiальному режимi i заборонений у вiдкритому продажу. Він переведений у той розряд, який вiдповiдає специфiцi i особливостям реалiзацiї продукту", - заявив Президент, вiдповiдаючи на запитання священика однiєї з мiсцевих церков. "Я дивлюся на мiнiстра, вiн менi киває, я вам передаю цю iнформацiю", - сказав Віктор Ющенко.

Синтетичний опiоїд "Трамадол" ("Трамалгiн") як знеболюючий засiб застосовується в хiрургiї та онкологiї. Має потужний седативний ефект, через що прийшов на змiну традицiйним наркотикам. Особливо він небезпечний для пiдлiткiв 14 – 16 рокiв, при регулярному прийомi викликає необоротнi змiни в головному мозку, провокує недоумство, викликає ниркову недостатнiсть i цироз печiнки. Має сильний п`янкий ефект, його застосування здатне викликати швидке звикання.

Як повiдомлялося раніше, Донецька обласна організація партії "Народний Союз Наша Україна", яку очолює Антон Клименко, розгорнула кампанію за заборону вільного продажу цього наркотичного препарату, поширення якого на Донеччині набуло загрозливих масштабів. Організація звернулася з заявою з цього приводу до Першого з`їзду партії, що відбувся 9 липня. Цю заяву з`їзд направив міністру охорони здоров`я Миколі Поліщуку.

У заяві, зокрема, говорилося: "Трамадол" ("Трамалгін") здобув велику "популярність" серед молоді Донеччини. Майже кожна десята молода людина в Донецьку спробувала його і продовжує вживати препарат надалі. Більшість дрібних злочинів у регіоні скоюються молодими людьми після вживання "Трамадолу" з метою добування грошей на купівлю цього препарату. Частішають випадки смертей від передозування чи внаслідок виснаження організму від постійного вживання "Трамадолу" ("Трамалгіну")... Ми звертаємось до Міністерства охорони здоров‘я України з вимогою поновити "Трамадол" ("Трамалгін") у переліку препаратів, що містять наркотичні та психотропні речовини".

Bookmark and Share