МОЛОДІЖНІ ХРИСТИЯНСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ ВІДЗНАЧАТЬ 114-У РІЧНИЦЮ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЙОСИФА СЛІПОГО


У неділю, 19 лютого, молодіжні християнські організації відзначатимуть 114-у річницю з дня народження Йосифа Сліпого. Ювілей Патріарха припадає на 17 лютого, однак його святкування перенесли на неділю, оскільки у цей день буде відкрита крипта Йосифа Сліпого у Соборі Св. Юра. О 13-й годині цього ж дня у Святоюрському Соборі відбудеться спільна молитва молоді Львівщини. Організатори акції прогнозують, що у ній візьме участь до 1,5 тисячі людей з усіх районів Львівської області.
Окрім молитви організатори планують провести вечір-спогад пам’яті Йосифа Сліпого, який розпочнеться о 15.00 у кінотеатрі «Кіно». У ньому візьмуть участь представники духовенства, отці-дослідники життя Й. Сліпого, його учні та монахиня, яка листувалася з Патріархом під час його заслання на Сибір. Завершить вечір показ документального фільму «Патріарх». А о 17.30 у храмі Різдва Пресвятої Богородиці відбудеться духовний концерт.
«Ми і раніше проводили акції, присвячені Патріарху Йосифу Сліпому, однак вперше до неї долучилося стільки молодіжних християнських організацій, - розповів голова Товариства українських студентів-католиків «Обнова» Михайло Прийдун. – Хочемо популяризувати цю постать, щоб вона була більш відомою широкому загалу, адже українська молодь потребує дороговказу і духовного зросту. Наступного року відзначатимемо 115-річчя Патріарха і з цієї нагоди будуть проведені масштабні заходи».
Окрім «Обнови» організаторами акції є МХО «Витанія», «Українська молодь - Христові», «Академія української молоді», «Посвіт», а підтримали її Головне управління у справах сім’ї та молоді ЛОДА, Патріарша комісія у справах молоді УГКЦ та близько 20 молодіжних громадських та припартійних організацій.
Тим часом уже два роки триває процес беатифікації Йосифа Сліпого. Наразі постуляційна комісія, яка займається цією справою, не розголошує, чи є доведеними факти чуда, які здійснилися через молитву до Патріарха. Процес беатифікації, який, зазвичай, розпочинають через п’ять років після смерті особи, може тривати і до двадцяти років.Bookmark and Share