13 ВИКЛАДАЧІВ-ХАБАРНИКІВ ЗВІЛЬНИЛИ З ВНЗ РІВНОГО


13 викладачів-хабарників звільнено у провідних вищих навчальних закладах Рівного, – про це повідомили 14 липня під час засідання Рівненського прес-клубу ректори рівненських ВНЗ. За їх словами, нині ведеться достатня робота по запобіганню й боротьбі з виявленими випадками хабарництва. З Національного університету водного господарства звільнено з роботи двох викладачів, з Міжнародного університету "РЕГІ" ім. Академіка Степана Дем`янчука – п’ятьох, а з РДГУ аж шістьох. Усі ректори, а разом з ними і студентська профспілка заперечили існування у „своїх” ВНЗ корупції (на відміну від хабарництва остання передбачає наявність вертикалі, тобто зв’язку у зловживанні між нижніми та верхніми ланками керівництва).

Серед причин, котрі викликають це явище в освітньому процесі, називають економічні чинники, тобто невідповідність заробітної плати викладачів життєвим потребам. Так, навіть дуже досвідченому та „титулованому” викладачеві в гуманітарному університеті можуть запропонувати лише близько 800 гривень. Дещо вищі можливості приватних рівненських ВНЗ, у яких за відповідного навантаження заробітна плата досвідчених працівників освіти може сягнути до 2 тисяч гривень. Це при тому, що навіть у Росії викладач отримує близько 450 у.о., в Польщі – до 2 000 у.о. Але звичайно ж, навіть такі цифри не можуть виправдати викладачів, котрі не проти хабара, адже існує ще й моральний та, зрештою, кримінальний фактор, на які змушені зважати всі.

Переконаний у тому, що студенти значно частіше стають провокаторами хабарництва, ніж викладачі, голова профспілки студентів РДГУ „Студентське братство” Юрій Шадий. До того ж частим проявом невігластва абітурієнтів він вважає „підстраховку” вступу у вигляді хабара якомусь викладачеві, який може бути абсолютно непричетним до вступних іспитів, у розмірі 1 000 у.о. Абітурієнт, припустімо, поступає. Поступає завдяки своїм знанням, а натомість гадає, що завдячує цим „доброзичливцю”.

Проблема в тому, що ані студенти, які дають хабара (при вступі чи подальших іспитах), ні тим паче викладачі, які на це спокусилися, не зацікавленні у розголошенні інформації. До того ж відповідальність за законом для них передбачена однакова. Про це свідчить і відсутність справ у прокуратурі Рівненської області, і небажання студентів називати, не кажучи вже про письмове підтвердження, прізвищ тих, кому заплатили.

Bookmark and Share