СУМСЬКІ МГО І МАЙБУТНЯ МІСЬКА ВЛАДА - КРОК НАЗУСТРІЧ


В Сумах відбувся Круглий стіл на тему «Молодіжні проблеми та шляхи їх вирішення Сумською міською радою нового скликання»…

21 лютого в Сумах відбувся Круглий стіл за участю представників молодіжних НУО та політичних партій на тему: «Молодіжні проблеми та шляхи їх вирішення Сумською міською радою нового скликання.». Цей захід став наступним етапом в ході реалізації програми «Молодь і влада: кроки назустріч!», яку проводить Сумська міська молодіжна громадська організація «Фундація Регіональних Ініціатив» в рамках Всеукраїнського проекту ВМГО «ФРІ» - «Ідеальна молодіжна програма ідеальної партії».
В обговоренні питання молодіжних проблем та шляхів їх вирішення, яке спільно організували Сумська Фундація та Сумський Прес-Клуб, взяли участь представники таких громадських організацій, як: СМ МГО «ФРІ», СО МГО «Євроклуб», «Воля Громади», «Світ Молодих», «Студентська Республіка». Майбутню міську владу презентували місцеві лідери найбільш рейтингових політичних сил - кандидати в депутати Сумської міської ради : М. Беспалов – Голова СОО «СМС», В. Бобиренко – начальник управління у справах молоді та спорту Сумської ОДА, кандидат від блоку «Нічний Дозор», П. Гученко – Голова Сумської міської організації ПП «ВО Батьківщина», С. Козьменко – Голова Зарічної в м. Суми організації ПП «НСНУ». Також до участі в Круглому столі були запрошені представники Партії Регіонів, але, на жаль, «регіонали» не змогли розібратися з тим, на які заходи, куди та на який час були запрошені, і тому з’явилися вже після того, як майже всі присутні розійшлися.
Крім того, бажаними гостями на проведеному заході стали представники місцевих ЗМІ, які також не залишилися байдужим до проблем молоді.
Інформаційною основою обговорення стали результати соціологічного опитування, що проводилось СМ МГО «ФРІ» з 28 січня по 6 лютого в ході акції «Молодь! Скажи владі, чого ти хочеш!» (Див. статтю Результати опитування молоді м. Суми на предмет пріоритетності вирішення проблем ).
Присутнім були представлені результати здійсненого дослідження, після чого місцева політична еліта мала змогу викласти власне бачення стосовно розв’язання зазначених проблем, а представники молодіжок – задати запитання та висловити свої думки з цього приводу.
Вцілому, можна відзначити, що політичні сили розуміють необхідність і важливість вирішення таких складних молодіжних проблем, як працевлаштування, забезпечення гідного рівня заробітної плати, молодіжно-житлового будівництва, якісної та доступної освіти, якісного та доступного медичного обслуговування та ін. При цьому, всі учасники Круглого столу, відзначаючи загальнодержавний характер зазначених проблем, наголошували на тому, що на місцевому рівні також можливо і необхідно здійснювати певні заходи, що сприятимуть їх розв’язанню. Неодноразово представники партій говорили про те, що проведення ефективної регіональної політики, в тому числі і молодіжної, вимагає суттєвих змін, преш за все, в фінансовій сфері держави взагалі. Зокрема, значно обмежує місцеву владу в її діяльності розмір міського бюджету.
Потрібно також відзначити те, що одним з головних лейтмотивів виступів майбутніх депутатів Сумської міської ради було те, що у вирішенні проблем молоді провідну роль повинна відігравати сама молодь. У зв’язку з чим було акцентовано увагу на необхідності омолодження органів місцевого самоврядування. Пролунали ідеї і про створення при міській раді молодіжної консультативної групи, до складу якої мають увійти представники МГО. Також потрібно сказати, що за попередніми даними сама майбутня міська рада має значно «помолодшати».
Таким чином, можна сказати, що проведений Круглий стіл виконав свої головні завдання. Молоді вдалося донести до відома майбутньої міської влади пріоритетність вирішення її проблем. В свою чергу, майбутні депутати міської ради отримали необхідну інформацію про те, конкретних дій у яких сферах від них в першу чергу очікує сумська молодь. Крім того, представники політичних сил запевнили МГО в тому, що вирішуватимуть існуючі проблеми з урахуванням думки молоді та за її безпосередньої участі.
Як відзначила Голова СМ МГО «ФРІ», Аня Безноєва, підводячи підсумок проведеного заходу,: «Сьогодні молодь і влада зробили крок назустріч одна одній.» Сподіваємось, ці кроки були не останніми, а одними із перших. Остаточно переконатися в цьому дасть можливість наступний етап програми СМ МГО «ФРІ», в ході якого планується здійснювати моніторинг на предмет послідовного впровадження політичними силами в життя задекларованих в їхніх програмах позицій стосовно формування і реалізації молодіжної політики на рівні м. Суми, спрямованої на вирішення існуючих проблем.Юра СотникBookmark and Share