Лисоня: „Плоть нічтожить, дух животворить”


Всеукраїнський молодіжний вишкільний табір „Лисоня 2005 ім. Івана Гавдиди” став уже восьмим табором, проведеним Молодіжним Націоналістичним Конгресом в Бережанському районі Тернопільської області. Цього року близько 200 юнаків та юначок з усіх регіонів України зголосились пройти цей вишкіл. Програма МВТ „Лисоня 2005 ім. І. Гавдиди” складалась з теоретичних лекцій (історія українського націоналізму, історія МНК, історія боїв на г. „лисеня”, ідеологія українського націоналізму, катехизис українського націоналіста, мандрівництво, табірництво, орієнтування, психологічні тренінги тощо). Практична частина вишколу містила теренову гру, 50-кілометрову мандрівку, нічне орієнтування, впоряд, рукопашний бій, козацьку лаву, вивчення маршових пісень. Особливо захоплюючими для учасників табору стали турніри з футболу, регбі та інтелектуального змагання брейн-ринг. Зокрема, зустріч із місцевою футбольною командою закінчилась перемогою збірної табору з рахунком 4:1. Своєрідною родзинкою програми стали нічні алярми, під час яких кожен таборовик зміг навчитись захищати табір та швидко оцінювати ситуацію. Також молоді націоналісти відбули панахиду по другу Івану Гавдиді у його рідному селі Саранчуки, після чого відвідали місце звитяжних боїв українських січових стрільців – гору Лисоня.

Наприкінці табору учасниками в рамках спільної акції Молодіжного Націоналістичного Конгресу та Української Народної Партії „Вимагаємо справедливості”, був здійснений рейд по більшості районів Тернопільської області, під час якого було зібрано понад три тисячі підписів за визнання вояків ОУН-УПА борцями за незалежність України. Ця акція відбулась за підтримки громадської організації „Майдан”.

Завершився табір урочистим маршем у м. Тернополі, де на центральному майдані міста була виголошена молитва українського націоналіста та нагороджені кращі таборовики.

Загалом треба відзначити, що цьогорічна „Лисоня” відрізнялась жорсткою дисципліною та різноманітністю таборової програми. Все таборове життя, кожен з десяти його днів підпорядковувались заповідям українця-волюнтариста, і саме тому зі 150 чоловік, що приїхали на табір, лише 101 дійшов до кінця. Проте, кожен з тих, хто переміг власні лінощі та гординю, переконався, що воля людини є сильнішою за її бажання. Віримо, що для кожного із таборовиків вислів Григорія Сковороди „Плоть нічтожить, дух животворить” стане життєвим кредом, що його молоді націоналісти нестимуть крізь все життя.

Варто зазначити, що значною мірою МВТ „Лисоня-2005” ім. І. Гавдиди відбувся завдяки підтримки та сприяння народних депутатів Михайла Ратушного, Ярослава Джоджика, Олега Гуменюка, Ігоря Соболєва, заступників Сумської та Київської голів обласних державних адміністрацій Олега Медуниці та Анатолія Семенка, заступника голови Бережанської РДА Володимира Петровського, пані Лариси Кий – голові З’єднаного Україно-Американського Допомогового Комітету, фермера з села Чернихівці Степана Древницького, управлінь у справах молоді Тернопільської, Кіровоградської, Харківської, Івано-Франківської та Київської областей, міжнародного благодійного фонду „Центр Національного Відродження ім. Степана Бандери”, а також благодійників з України.

Інформцентр МНК

Bookmark and Share