Вступний іспит удома в заступника декана коштував абітурієнту три тисячі гривень


Наприкінці минулого тижня співробітники відділу державної служби боротьби з економічною злочинністю обласної міліції спіймали, як кажуть, на гарячому заступника декана одного з факультетів Полтавської державної аграрної академії, котрий намагався одержати від абітурієнта хабар у розмірі три тисячі гривень. При цьому, як повідомив на засіданні Полтавського прес-клубу начальник згаданого міліцейського підрозділу полковник В`ячеслав Синьчук, надто підприємливий доцент відкритим текстом «гарантував» потенційному студенту вступ до вищого навчального закладу. До речі, не на «свій», пов`язаний із землеробством, факультет, а на значно престижніший — обліку та аудиту...

Попри те, що ця суто кримінальна оборудка відбувалася у власному помешканні заступника декана, правоохоронцям вдалося її задокументувати. У слідчих є до нього питання і стосовно інших епізодів надто бурхливої діяльності на освітянській ниві. Проти доцента вже порушено кримінальну справу за однією з «хабарницьких» статей, яка передбачає позбавлення волі терміном від п`яти до десяти років із конфіскацією майна. Поки що ж єдиним запобіжним заходом задля унеможливлення ухилення підозрюваного від слідства та суду обрано підписку про невиїзд.

За словами полковника Синьчука, минулої п`ятниці полтавські правоохоронці порушили ще одну кримінальну справу, яка має безпосереднє відношення до цьогорічної абітурієнтської «гарячки». Її фігурантами стали директор однієї зі шкіл обласного центру та кілька його підлеглих — класних керівників випускних одинадцятих класів. За попередньою домовленістю між собою вони «малювали» в додатках до атестатів про одержання повної середньої освіти завищені оцінки з тих чи інших предметів. Зрозуміло, в такий спосіб «прикрашали» атестати не всіх, а лише «вибраних» (чи найщедріших?) випускників. На сьогодні встановлено вже 12 епізодів таких, м`яко кажучи, сумнівних щедрот iз боку шкільних посадових «благодійників», слідство у цій справi триває. Загалом же в 2005 році працівники відділу державної служби боротьби з економічною злочинністю обласної міліції виявили на Полтавщині 14 фактів хабарництва в освітянських закладах.

Василь НЕЇЖМАК, "УМ"

Bookmark and Share