5-7 травня відбудеться Всеукраїнській форум старшокласників


Проголосивши європейський вибір, Україна виступила за інтеграцію у європейські структури і поставила собі за мету набуття повноправного членства в Європейському Союзі. Цей намір є, в різній мірі, підтриманий українським населенням на Заході та на Сході, при цьому, передусім, саме молодь виявляє найактивнішу підтримку курсу України на європейську інтеграцію.

Просвітницька робота щодо європейської інтеграції має ставити за мету якомога ефективнішим шляхом розкрити перед учнівською молоддю, комплексну тему „Європейський Союз і Україна”, зробити її більш зрозумілою. Першочерговими є заходи, спрямовані на те, щоб молоде покоління українців відчувало себе європейським і було готовим брати участь у соціально-політичних процесах, що відбуваються і відбуватимуться у майбутньому.

На тлі сучасного стану відносин між Україною та Європейським Союзом виникає нагальна необхідність надати українській молоді чітке і повне уявлення про Європейський Союз, історію його виникнення, інституції та цінності, на яких він базується.

З цією метою Асоціація керівників шкіл м. Києва та Київський ліцей бізнесу організавують і проводять 5-7 травня 2006 року Всеукраїнський форум старшокласників „Проектуємо Європу майбутнього”. Для участі у форумі було оголошено конкурс серед загальноосвітніх навчальних закладів України. Вимогами були презентація активної проєвропейської освітньої діяльності школи та краща учнівська письмова робота на тему «Перспективи та проблеми України в процесі євроінтеграції». Майже 100 школярів з відібраних на конкурсних засадах 18 навчальних закладів з різних регіонів країни зберуться разом, щоб обговорити проблеми і особливості входження України до ЄС. Форум проходитиме в режимі імітаційної рольової гри. Гра дозволяє прозоро відтворити умови, труднощі та шанси процесу розширення ЄС. Учні перетворяться на поважних парламентарів і дипломатів ,щоб зімітувати роботу інституцій Європейського Союзу та змоделювати засідання Європейського парламенту, Європейської Комісії і провести дебати щодо входження нових країн до ЄС. Завдяки такій формі учні не тільки отримають комплексні, системні знання про Євросоюз,бо готувалися ретельно і з географії, і з економіки країн ЄС, але й сформують своє власне ставлення до перспектив Україна - ЄС, набудуть нові, необхідні особистісні інтелектуальні та практичні навички, формуватимуться іх соціально-політичні, міжкультурні, інформаційні, комунікативні та інші компетенції.

Протягом форуму відбудеться також семінар-тренінг для вчителів- керівників команд та шкільних євроклубів з метою поширення і вдосконалення активних форм роботи з учнями середніх навчальних закладів щодо європейського виміру в школах України, розповсюдження методики імітаційної гри, що відтворює функціонування інституцій Європейського Союзу та відтворює процес входження до ЄС нових країн-членів.

За результатами роботи форуму буде підготовлено та видруковано навчальний посібник для вчителів з методичними рекомендаціями щодо організації ділової гри на європейську тематику в школі.Будуть опубліковані також матеріали конкурсу учнівських ессе «Перспективи та проблеми України в процесі євроінтеграції».

Інформаційними спонсорами запрошені журнали «Деловой», «Компаньон», газети «Зеркало недели» «День», «Газета по-киевски». Як спостерігачі запрошені представники інших ЗМІ і телебачення, в т.ч. ТРК «Ера», ТК «СТБ» та інші.

Всеукраїнський форум старшокласників „Проектуємо Європу майбутнього” проводиться за підтримки Міністерства освіти та науки України, Міжнародного фонду "Відродження", Фонду Конрада Аденауера, ПАУСІ , Представництва Європейської комісії в Україні.

Людмила Паращенко, голова Асоціації керівників шкіл м.Києва, Директор Київського ліцею бізнесу
Детальна інформація на сайті www.Euro.lecos.org
Bookmark and Share