Студенти Харкова відстоюють відповідні умови відпочинку у своєму парку


Молодіжна організація Харківського національного економічного університету (ХНЕУ) провела мирну акцію на захист прав студентів.

Головним чином студенти відстоювали право на відповідні умови відпочинку на розташованій біля університету території. Про це повідомляє прес-служба Всеукраїнської студентської ради.

Проблема полягає в тому, що деякі бізнес-структури прагнуть побудувати на території парку черговий торговий центр. Молодіжна організація висловила інтереси 13 тисяч студентів ХНЕУ.

При зустрічі з міською владою активісти Молодіжної організації висунули наступні вимоги:
- забрати з території парку кіоски, що торгують тютюновими та алкогольними виробами;
- заборонити розпочате будівництво торгового центру на території парку;
- передати територію парку під опіку ХНЕУ.

На запитання журналістів, які заходи будуть розпочаті у випадки відмови міської влади, в.о. голови Молодіжної організації Какошин Андрій відповів, що в цьому випадку питання буде підняте на ІІІ Конференції Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти та науки, що відбудеться 16-18 червня 2006 року в м.Києві. Ініціативу студентів підтримав і керівник Обласної студентської ради при Губернаторі Лещенко Дмитро з пропозицією підняти це питання на засіданні ради 8 червня 2006 року.

В свою чергу представники Молодіжної організації, які проводять суботники на території парку, пообіцяли, що у випадки передачі парку зроблять все необхідне для того щоб студенти мали можливість на повноцінний відпочинок:

- будуть встановлені крамнички на території парку;
- територія парку буде обгороджена парканом і систематично буде прибиратися;
- на території парку (на місці спортивного майданчику) буде побудовано спортивний комплекс для студентів;
- буде побудовано дитячий майданчик.

Активісти мітингу висловили ідею, щоб парк біля ХНЕУ став першим у м.Харкові парком, на території якого не буде продажу алкогольних і тютюнових виробів.

10 червня 2006 року в 12:00 відбудеться мітинг працівників ВНЗ, студентів, жителів прилеглих будинків, ветеранів війни в Афганістані (так як на території парку розташований пам'ятник загиблим воїнам-афганцям). В ході мітингу планується зустріч із Харківським міським головою Михайлом Добкіним.

Джерело: Освітній та Молодіжний порталиBookmark and Share