Відзначення 355-ї річниці Берестецької битви на Рівненщині відбудеться 23-25 червня


Голова Рівненської обласної державної адміністрації Віктор Матчук звернувся до представників політичних партій і громадських організацій з проханням віддати шану національним героям напередодні 355-річчя Берестецької битви.
У зверненні, зокрема, йдеться про те, що “під Берестечком відбулася одна з найбільших і найкривавіших битв в українській історії. Вона стала визначальним етапом у процесі становлення української державності. Тисячі вірних синів України пролили свою кров за волю Батьківщини. Але це була битва не тільки за незалежність держави, тут боронилася православна християнська віра. “Козацькі Могили”, як ще називають поле Берестецької битви, уособлюють волелюбнiсть i нескоренiсть українського народу. Для українців це уславлене місце – 355-літній острів незалежності, з якого віє духом свободи. Це символ козацької звитяги, духовності, взірець самопожертви в ім’я збереження і зміцнення народної віри та сили духу. Дорогі земляки! Звертаюся до вас – представників політичних партій і громадських організацій, людей старшого віку і молодого покоління – з проханням віддати шану національним героям, вклонитися козакам і селянам, котрі поклали своє життя за майбутню Українську державу.”
Відзначення 355-ї річниці Берестецької битви на Рівненщині відбудеться 23-25 червня,триватиме за традицією упродовж трьох днів на базі Державного історико-меморіального заповідника “Поле Берестецької битви” в селах Пляшева та Острів Радивилівського району.
24 червня передбачається проведення науково-краєзнавчої конференції “Берестецька битва в історії України: сучасні дослідження, постаті, пам’ятні заходи” в будинку культури с. Острів Радивилівського району. На території заповідника буде організовано виставку декоративно-ужиткового мистецтва Рівненщини, виставки-продажі книжкової продукції. Планується провести обласний дитячий фестиваль–конкурс політичної пісні “Наша слава козацькая не вмре, не загине” в смт Демидівка та с.Пляшева. Буде відправлено Божественні літургії, панахиди пам’яті. Відзначення 355-ої річниці битви під Берестечком відбудеться без пишних масових гулянь, гучних мітингів.

Адміністратор сайту міста , (Рівне)
www.auc.org.ua

Bookmark and Share