Студреспубліка-2005. Регіон за регіоном. Калейдоскоп подій з різних міст країни


Дніпропетровськ. Мером обраний Плаксін Віктор (Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту). Друге місце зайняла команда Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту. Третє – Дніпропетровська медична академія України. У рамках свята також відбувся Чемпіонат по Арм-реслінгу, конкурс поварів «Фуршет», презентація команд-партій і конкурс візиток «Партія наш рульовий», чемпіонат з пляжного волейболу, «Выпендреж–шоу», конкурс на кращу пляжну скульптуру, БУНТ (большая уборка на территории) – «Акція – продай свій мусор».

Житомир. Житомирські студенти обрали своїм мером Гінгізова Олександра з ігрової партії «Батьківщина». Приймали участь студенти 7 вузів і 22 громадських організацій, що усього склали 365 учасників. З розваг під час акції проходили конкурси «Міс Студреспубліка», на кращий вірш, «Веселі фініші», пляжний футбол і волейбол, замок на піску – рибина на сковородці. Громадян Студреспубліки також чекав великий концерт за участю відомої білоруської групи «Ляпіс Трубецькой» у Гідропарку, який зібрав 20000 глядачів.

Закарпаття. Мером став Ерсоан Віталій з Академії управління персоналом при Президентові України, що презентував ігрову партію «Молодіжний демократичний союз». Усього приймали участь 7 вузів, 111 безпосередніх учасників і 150 присутніх глядачів. Все відбувалося на території ЗОШ №12 м.Ужгород. У ході гри «Вибори» в Ужгороді сталося кілька цікавих моментів, як то загроза фальсифікацій під час виборів, а саме - намагання проголосувати двічі. Проте ЦВК контролювало цей процес. З розваг на усіх чекав конкурс «Брейн-ринг», «веселе» облаштування студмістечка, конкурс на найшвидше випивання мінеральної води та концерт на центральній площі міста.

Запоріжжя. Мером обраний давній активіст НДЛМ Олексій Дрей з «Партії любителів молоді». Всього було 7 партій, що представляли 14 вузів і 200 учасників. З почесних гостей були присутні ректори вузів, а молодь поздоровляв особисто голова Запорізької обласної державної адміністрації. Під час Республіки проходив Євромарафон «Європа – це ми!» (змагання з бігу). Насамкінець на всіх чекав святковий концерт до Дня молоді України та салют.

Івано-Франківськ. Івано-франківські студенти обрали своїм мером Павлюка Михайла (Прикарпатський національний університет). Цікаво, що він представляв партію з назвою «СС Галичина», яка значить не що інше, як… спілка студентів. У Студреспубліці на Центральному міському озері засвітилися 3 вузи, проголосувало ж усього 150 чоловік. Із гостей був «помічений» начальник у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації та заступник начальника управління у справах сім’ї та молоді міськвиконкому. З конкурсів слід відзначити такі: 1) облаштування наметового містечка - «Партія лінивців»; 2) пошук плакату з надписом «ти перший», що символізувало перше місце у списку; 3) турнір з міні-футболу; 4) конкурс на найкраще встановлення державного прапору; 5) презентації (КВН); 6) «популярна людина» у вигляді статуї з туалетного паперу; 7) пародія на пісню; 8) годування з зав’язаними очами; 9) агітація за 5 хвилин ефірного часу; 10) змагання з волейболу.

Кіровоград. Нового Студентського мера Кіровоградщини звуть Андрій Кур’ян (Кіровоградський національний технічний університет) із партії «Студентський прорив». Приймали участь 10 вузів, 120 учасників і 220 присутніх. Перед громадянами Республіки виступив начальник управління у справах сім’ї та молоді. З конкурсів найбільше запам’яталися облаштування містечка та суспільні роботи, які… оплачувалися. На зароблені гроші можна було купити канцтовари та, звичайно, пиво; реєстрація партії коштувала 500 шар. Під час гри відбувся пікет за підвищення зарплати.

Луганськ. Право відстоювати інтереси луганських студентів на фінальній частині гри у Євпаторії в якості Студентського мера Луганщини досталося Артуру Ширкіну з Східно-українського університету ім. В.Даля. Він представляв ігрову партію під назвою «Мобі». Колектив громадян Студреспубліки тут формували представники від 5 вузів, а це - 125 учасників, які об’єдналися в 3 партії. Взагалі, дійство проходило у Парку ім. Дружби, де перед учасниками виступив народний депутат України, голова обласної організації Народно-демократичної партії Валентин Дзонь. Із конкурсів найбільше всім сподобалися Міс Студреспубліка, міні футбол на Кубок Студреспубліки та караоке. Цікаво, що в оді гри було організоване соцопитування. Під час акції видавалася газета «Народне слово» (2 випуски).

Миколаїв. У краю корабелів студенти обрали своїм «мером» студента фізмату Миколаївського державного університету ім. В.Сухомлинського Ігоря Бєлова з ігрової партії «П-Контакт». Свої команди надали 8 вузів, учасників було більше 100, проголосувало 400 чоловік, глядачів було понад 2000, на підсумковому ж концерті були присутні 10000 чоловік. Місце проведення: вулиця Радянська та Каштановий сквер. Перед молоддю виступили начальник управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації та начальник управління молодіжної політики Миколаївського міськвиконкому. На підсумковому концертному шоу до Дня молоді виступили групи «ВВ» і «Мандри». Там же молодь приймала поздоровлення від миколаївського губернатора. Під час гри пройшли конкурс політичного малюнку, два тури дебатів, концертні виступи від вузів – танці, пісні, КВН, купа конкурсів та екстрім-шоу. Під час ігрової виборчої кампанії та безпосередньо виборів відбувся цілий ряд скандалів, був замінений голова ЦВК, створений організований та деструктивний опозиційні рухи. Видавалася офіційна газета Адміністрації студмістечка «Максимум» (5 випусків) та силами самих гравців - опозиційна газета «НОС» (4 випуски).

Одеса. Одеські студенти обрали своїм мером Павла Вугельмана з Одеського Національного економічного університету, який представляв ігрову партію «Народно-демократический альянс». У фестивалі приймало участь 23 вузи та 3 технікуми. У грі брало участь 247 учасників. Найцікавішим конкурсом стало будування офісів з піску. Всі студенти вболівали за своїх обранців на конкурсі Міс і Містер Студентської республіки, під час якого проходив показ моделей одягу для пляжу. Між кандидатами на пост мера(який було двоє) проходи дебати. Учасники гри застосовували чорний PR. Після закінчення Студреспубліки ніхто з учасників та спостерігачів не хотів розходитись. Найпікантнішим моментом гри став момент коли обидва кандидати набрали однакову кількість голосів. А тому Мера обирав Парламент. Конкурс – закопай друга у піску. На протязі гри випускалася газета та працювало радіо з однаковими назвами: «Покоління Х».

Полтава. Мером полтавського студентства став Олег Слизько з Полтавської державної аграрної академії, який був вихідцем з партії «Рух в майбутнє». Місцева Студреспубліка на міському пляжі зібрала команди від 9 вузів, які склали 100 учасників гри. Присутніх було 400 чоловік. Серед конкурсів слід відзначити конкурс краси «Міс Студреспубліка». Серед ігрових моментів відзначимо, що «Партія любителів пива» порівняно з іншими ігровими партіями сформувалась досить спонтанно, але відразу ж взяла 20% голосів, лише за рахунок своєї назви. На відкритті фестивалю були присутні начальник управління у справах сім’ї та молоді Полтавської облдержадміністрації, представник з питань внутрішньої політики, заступник регіонального управління КБ «Приват-банк». Республіку закривав «Полтавський Казантип». Після закінчення гри Студмер виступив з подякою на центральній площі міста.

Севастополь. Мером було обрано Засобу Анатолія, який навчається у Санкт-Петербурзькому університеті профсоюзів та представляв ігрову партію під назвою «НДП». Всього у грі взяло участь 10 вузів та 180 учасників. Фестиваль проходив на 17 км Ялтинського шосе. На посаду мера було 5 кандидатів. На грі проходив конкурс агітплакатів, агітаційна промова кандидатів на посаду Мера, проходив конкурс між групами підтримки, конкурс студентської самодіяльності. На закінчення гри пройшов святковий концерт, після якого можна було танцювати на дискотеці. Кожен кандидат випускав власну газету. Учасників та гостей гри пригощала польова кухня.

Суми. На посаду студентського мера було обрано студента Сумської філії національного університету внутрішніх справ Лантушенка Дмитра. У фестивалі брало участь 6 вузів та 100 учасників. Проводилися цікаві конкурси на кмітливість та швидкість, так, конкурс «Нетрадиційна орієнтація» був спрямований на пошук пива у піску, відбувалися змагання з футболу, різноманітні спортивні змагання, конкурс візиток вузів. Студенти організували власний концерт, в якому брали участь всі команди від вузів. Учасників фестивалю поздоровляв мер міста та Голова Сумсього ТО НДП.

Тернопіль. Мером тернопільських студентів було обрано Савчинського Андрія, з Тернопільського національного педагогічного університету, який представляв ігрову політичну партію «Добрий Прогресивний Банзай». У фестивалі брало участь 12 ВНЗів та 3 молодіжних збірних. Учасників було 150 та близько 500 присутніх. Захід відвідали начальник управління у справах сім’ї та молоді Тернопільської міської ради, Голова МО НДП. Проходили різноманітні конкурси: КВК, було створено власне медичне обслуговування – «Вітамін», проходила гра в міні-гольф. Кожен ВНЗ видавав свою газету. Відбувалися запеклі дебати між партіями та кандидатами. Всього на посаду мера балотувалося 5кандидатів. У конкурсі краси брала участь представниця від кожного вузу. Слід відмітити, що вибори мера проходили під час дощу.

Харків. Мером було обрано Андрія Ушакова з Харківського національного економічного університету, який представляв ігрову партію «Опозиційний блок». У грі брало участь 10 політичних партій. На Студреспубліці діяли власні Міністри та Міністерства. Існували об’єднання громадян. Проходили конкурси репрезентації вузівських і партійних стінгазет. Команда НТУ «ХПІ» відкрила шлюбну агенцію та РАГС Студентської республіки, де можна було одружуватись всліпу. Проходили публічні дебати між представниками виборчих партій-блоків, де кожен учасник мав відповісти на два обов’язкових питання від ведучої. Пройшов конкурс «Секссимвол Студентської республіки», в якому учасники проявляли свою сексуальність у позитивному сенсі цього слова, у даному конкурсі переміг студент Олег Семеряков з ХВІВВ МВСУ. У голосуванні взяли участь 128 виборців.

Херсон. Мером Херсонських студентів було обрано Виселко Вікторію, яка навчаться у Херсонському державному університеті. У фестивалі брало участь 4 вузи та 87 учасників. Захід проходив у парку ім. Леніна. У ході гри відбувалися виступи кандидатів перед виборцями - моделювалися різні ситуації і кандидати повинні були їх вирішувати. Організувалася «дебатна майстерня» – семінар-тренінг, як форма профілактики антисоціальних явищ в молодіжному середовищі. На «стіні гласності», яка була встановлена на території Студреспубліки учасники писали все що хотіли. Захід відвідав начальник відділу сім’ї і молоді міськвиконкому. ЦВК приймали скарги від учасників про різні правопорушення під час виборів. Під час гри відбувся ряд провокацій.

Черкаси. Мером стала Голота Ірина з Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля, який представляв ігрову партію «За збереження здоров’я та життя». У грі брало участь 8 вузів та 119 учасників. За ходом гри спостерігало 300 присутніх. Захід проводився на туристичній базі «Придніпровська». Після реєстрації партій, кожна партія була заклопотана взяттям ліцензії на підприємницьку діяльність, в процесі якої партії могли завоювати прихильність потенціальних виборців. Були роздані ліцензії на випуск газети, боксерські поєдинки, масажний кабінет, кабінет здоров’я, стоматологічна клініка, на культурно-масові види діяльності, оренда землі, орендована апаратура , техніка. Все це давало можливість командам між собою вести конструктивний діалог. Протягом двох днів вийшло 5 номерів газети «Студентська республіка Черкащини», яка в повній мірі відтворювала перебіг подій, що відбувалися в процесі гри. Молодь поздоровляло Управління внутрішньої політики облдержадміністрації, управління сім’ї та молоді облдержадміністрації. Протягом гри були присутні такі інституції як тимчасова влада, відділ видачі ліцензій, адвокатська контора, суддя, територіально-виборча комісія, біржа праці, редакція газети, шериф, який слідкував за порядком, щоб не порушувалось законодавство, виступав гарантом спокою та безпеки, поліція.

Чернігів. В цьогорічному фестивалі прийняли участь 5 університетів Чернігівський педагогічний університет (партія “ПОЛІС”), ЧІБІП (“Студентська воля”), Українсько-російський університет (“Народна ліга студентів”), та УСТтП (“Лінія юридичного спрямування”). А також студенти Ніжинського аграрного університету, подолавши стокілометрову відстань, прибули на фестиваль та створили власну партію “Наше майбутнє”.
Вже через годину після заїзду громадян було зареєстровано п’ять партій і почалась активна агітація: роздача листівок, розклейка плакатів, члени “Народна ліга студентів” мітингували під ЦВК, навіть була зафіксована спроба підкупу членів виборчої комісії. Фестиваль супроводжувався треками найкращих ді-джеїв міста. Кожен кандидат в мери давав інтерв’ю журналістам міського радіо.
Найбільш вражаючою і приголомшливою промовою до своїх виборців була промова Панченка Андрія, який балотувався від партії “Студентська воля”. Всім мешканцям містечка стало зрозуміло, що саме ця партія має справжнього лідера, і в результаті вона набрала 31,29 % голосів.
Новообраного мера привітав минулорічний мер Оксана Кравченко – і урочисто передала кубок Мера Чернігівщини.
Свято закінчилося маштабним концертом з виступами творчого центру “Моцарт”.

Київ. Мером Київських студентів став Куценко Станіслав з Києво-Могилянської академії, який представляв ігрову партію «Ми йдемо». У Республіці взяло участь 24 Київських вузи та 240 учасників. Захід проводився на території Парку партизанської слави. На Студреспубліці видавалася газета «Студентка», яка випустила 3 номери. Студенти займалися підприємницькою діяльністю – організовували масажний салон, радіо, жаб’ячі перегони, реєстрацію шлюбів тощо. На посаду мера балотувалися 4 кандидати, при чому 2 з них шляхом самовисування. Реєстрація кандидата коштувала 500 шар, а партії – 100 шар. Студенти приймали участь у різних конкурсах: на краще оформлення свого наметового містечка, обмін цигарок на зубну пасту, шампуні та засоби гігієни, громадяни республіки грали в Єврофутбол, Євроволейбол. Команди представляли візитки своїх вузів. Переможцю вручили кришталеву булаву. Молодь вітав Народний депутат України, Голова Народно-демократичної партії В.П.Пустовойтенко.

Крим. В Криму на посаду мера було обрано Савельєва Олега з Кримського державного університету ім. С.І.Георгієвського. В ході гри взяло участь 12 вузів зі 120 учасниками. На відкритті була присутня група Danzel. Проводилися різноманітні конкурси, шоу-програма, спортивні заходи та змагання. Працював центр праці, де можна було заробити гроші. Проводився конкурс краси – Міс студентська республіка.

Альона Куклєва

Bookmark and Share