Українське та світове громадянське суспільство


19 серпня у Києві у складі IV Всесвітнього форуму українців проводиться відкрите засідання секції громадянського суспільства (круглий стіл) за темою “Українське та світове громадянське суспільство: роль та завдання в їх становленні для світового українства”.

Організаторами заходу є Українська Всесвітня Координаційна Рада, Ініціативний консорціум громадського проекту „Україна – це ми”, Міністерство культури та туризму України, Міністерство закордонних справ України.

Підчас засідання відбудеться загальна дискусія з питань: - Актуальні проблеми, перспективи розвитку та координація дій громадянського суспільства в Україні та українській закордонній спільноті; - Ресурсне та правове забезпечення діяльності громадянського суспільства в Україні; - Партнерство та взаємодія організацій громадянського суспільства з владою та бізнесом та розгляд проектів документів Форуму: - Дороговкази розвитку українського громадянського суспільства (громадська концепція); - План саморозвитку українського громадянського суспільства; - Ухвала секції громадянського суспільства.

Інформаційна довідка щодо IV Всесвітнього форуму українців.

Форум відбуватиметься 18-20 серпня ц.р. в м. Києві і має стати одним з головних заходів, присвячених відзначенню 15-ї річниці незалежності України. У роботі Форуму візьмуть участь 450 делегатів, 450 гостей, 50 представників т.зв. „четвертої хвилі” еміграції (українців, які виїхали за кордон на заробітки останніми роками), 80 представників зарубіжних ЗМІ, 450 учасників фестивалю „Український спів у світі” – усього близько 1900 осіб.

Метою Форуму є аналіз стану закордонного українства, проблем його взаємин з Україною; визначення пріоритетів налагодження і зміцнення зв’язків між українцями, які проживають в Україні і поза її межами; об’єднання закордонного українства навколо ідеї національного відродження і гідного утвердження української нації у сучасному світі; підвищення ролі закордонного українства у відстоюванні зовнішньополітичних інтересів України, зокрема у процесах європейської та євроатлантичної інтеграції.

На Форумі будуть обговорюватися стратегічні завдання української нації у ХХІ столітті, а також такі важливі питання, як утвердження культурної і мовної єдності українців усього світу; визначення механізмів координації роботи громадських об’єднань і організацій закордонних українців та центральних органів виконавчої влади нашої держави, підвищення авторитету України і закордонного українства на міжнародній арені; сприяння створенню механізмів міжнародно-правового захисту прав та інтересів закордонного українства тощо.

Бажаючі взяти участь у роботі круглого столу з питань розвитку громадянського суспільства під час Форуму мають зголоситися не пізніше 2 серпня 18-00 години за електронною адресою, та вказати ПІБ, організацію, посаду, назву доповіді, вчену ступінь.

Шестакова Алла, Координатор секції громадянського суспільства УВКР
Тел.: 8-050-386-54-34, E-ml: universy@i.com.ua.

www.civicua.org


Bookmark and Share