Входження скаутингу України до Світового скаутського братерства


ПЛАСТ і представники Світової організації скаутського руху домовилися про модель входження скаутингу України до Світової Організації Скаутського Руху. Під час зустрічі у Києві 25 червня вирішувалася доля скаутінгу України. Представники трьох сторін – Світової Організації Скаутського Руху, Пласту – Національної Скаутської Організації України і Всеукраїнської молодіжної громадської організації СПОК намагалися напрацювати модель розвитку українського скаутінгу і його входження до Всесвітньої Організації Скаутського Руху.

З 24 по 26 червня в Україні із робочим візитом перебували представники Світової Організації Скаутського Руху – голова Конституційної комісії СОСР Джон Бересфорд, його заступник Малек Габр, а також регіональний представник СОСР у регіоні Євразія Іраклій Тодуа. Їх супроводжував директор регіонального бюро Євразії СОСР Олександр Бондар. Метою візиту було проведення аналізу ситуації із розвитком скаутінгу в Україні і вироблення прийнятної для всіх зацікавлених сторін форми входження скаутингу України до Світової Організації Скаутського Руху. Приїзду передував дванадцятирічний процес переговорів між Пластом і СОСР стосовно представництва України у СОСР. Нагадаємо, що у 2004 році дитячо-молодіжна організація СПОК (колишня Спілка піонерських організацій Києва) зареєструвалася як всеукраїнська організація, а у грудні 2004 року подала заявку на вступ до СОСР як представник від України. Пласт не погодився із таким розвитком подій. Рішення опротестували кілька національних скаутських організацій – членів СОСР. Звернення з цього приводу зробили Президент України В.Ющенко, Міністр молоді і спорту Ю.Павленко, Патріарх України-Руси Філарет (УПЦ-КП), Патріарх Любомир Гузар (УГКЦ), Академія Педагогічних Наук України, ін.

24 червня члени делегації СОСР мали зустрічі в Президії АПН України, а також із міністром молоді і спорту Ю.Павленком. В цей же день відбулася офіційна зустріч із керівництвом Пласту, від імені якого виступали пластун-сеніор Богдан Гаврилишин, голова крайової пластової старшини України Наталя Кияк і член Крайової Пластової Ради Олег Климчук. Під час зустрічі членів делегації ознайомили із сучасним станом та перспективами розвитку організації, її успіхами у проведенні праці з виховання дітей і молоді. Ввечері члени делегації взяли участь у неформальній дружній вечірці із пластунами. 25 червня відбулася зустріч членів делегації із керівництвом СПОК, а також тристоронні переговори Пласт – СПОК – СОСР. Під час переговорів Пласт запропонував три варіанти розвитку подій. Перший передбачає Пласт як базову організацію, до якої долучаються члени СПОК, а також інших скаутських організацій. Другий – створення Федерації скаутських організацій України на базі Пласту, СПОК та інших організацій і третій варіант – створення нової організації, яка передбачає подвійне членство (власна організація і новостворена). До неї можуть увійти усі зацікавлені організації. Причому дві останні моделі розглядалися як тимчасові з подальшим утворенням однієї унітарної організації.

В результаті проведених переговорів було вирішено, що СПОК відкликає свою заявку на вступ до СОСР. До весни 2005 року буде активізовано процес спілкування між Пластом НСОУ і СПОК, проведено обмін делегаціями під час заходів організацій. Водночас буде визначено, який із трьох запропонованих варіантів більше підходить всім зацікавленим сторонам, вироблено спільні позиції з даного питання. Не пізніше червня 2006 року сторони готують спільний лист до СОСР із пропонованою моделлю входження скаутінгу України до Світової Організації Скаутського Руху.

На сьогодні Пласт НСОУ є найбільшою скаутською організацією в Україні, яка охоплює понад 10 тис. дітей і молоді у 22 областях нашої держави. Очевидно, Пласт має серйозні передумови для того, щоб гідно представляти скаутський рух Української держави у Світовому скаутському братерстві.

Пласт – Національна Скаутська Організація України

Bookmark and Share