Cтворено нову молодіжну громадську організацію "Україно-Фінська Рада Європи"


У рамках Програми підвищення рівня життя сільського населення в Україні (DFID-ADAS Int) за підтримки ГО "Донецький аграрний розвиток" та ініціативи сільської молоді Донецької області було утворено донецьку обласну молодіжну громадську організацію "Україно-Фінська Рада Європи". На урочистих засновницьких зборах, які пройшли 8 липня у приміщенні Донецького інституту ринку та соціальної політики, були присутні представники ініціативних груп сільської учнівської та студентської молоді, вчителі сільських шкіл та представник Посольства Фінляндії в Україні, пані Ханні Хювярінен (координатор з питань преси та культури). Під час зустрічі лунали цікаві думки стосовно необхідності налагодження співробітництва з Фінляндією, більш глибокого вивчення досвіду, традиції, культури, надбань інших країн ЄС.

Представником Програми підвищення рівня життя сільського населення в Україні (Донецьк), паном Олександром Демидовичем, була презентована інформацію про здобуті досягнення створених за сприянням Програми ще у 2004 році сільських модельних молодіжних шкільних євроклубів та запропоновано створити на їх базі вищезгадану організацію. Присутні на зустрічі представники ще двух сілських шкіл висловили бажання приєднатися до створення молодіжної організації.

Таким чином створення організації планується у:
- місті Донецьку
- селищі Гродівка (Красноармійський район)
- селі Петрівське (Старобешівський район)
- селі Новомихайлівка (Мар’їнський район)
- селише Райгородок (Слов’янський район)
- селі Долина (Слов’янський район)
- селі Прохорівка (Волноваський район)

Серед планів організації було запропоновано налагодити партнерські зв`язки між сільською молоддю Фінляндії та Донецької області; впровадити систему молодіжного безкоштовного дистанційного навчання бізнесу; сприяти молодіжному підприємництву та громадській активності; надавати інформацію та вивчати традицію, культуру, мову Фінляндії, створити інформаційний центр Фінляндії у сільських громадах, де будуть діяти відділення організації, та, відповідно, у м.Донецьку.

Було підкреслено про можливість залучення студентської молоді до цього руху.

На зборах було обране керівництво організації, яке запевнило присутніх у активній громадській позиції створюваної структури.

Пані Ханні Хювярінен, представник Посольства Фінляндії в Україні, запевнила пристуніх у наданні сприяння організації у здійсненні її основної мети у вивченні надбань Фінляндії та налагодженні відповідних контактів.

Олександр Демидович
"Громадський простір"

Bookmark and Share