Навчальний семінар-тренінг "Створи Шкільний Європейський Клуб"


ЦГМОВ «Наша справа» (Луцьк) спільно з Товариством вчителів та вихователів Клянза (Люблін, Польща), за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» запрошують вчителів загальноосвітніх шкіл, гімназій та ліцеїв м. Дніпропетровська та м. Бердянська до участі в навчальному семінарі «Шкільні Європейські Клуби – організація та методика роботи. Українсько-польський досвід на прикладі Люблінського воєводства та Волинської області».

Семінар-тренінг відбудеться 26-29 жовтня 2006 року в м. Луцьку за участю експертів, тренерів та представників шкіл з Польщі. Передбачається участь 15 шкіл, по одному представнику від однієї школи.

Семінар проводиться в рамках проекту «Європа у школах сходу та півдня України” – діяльність Шкільних Європейських Клубів в місті Бердянську та Дніпропетровську»
Метою даного проекту є: інформування про інтеграційні процеси в Європі, формування нового покоління європейців, підготовка молодих людей до життя та особистої реалізації в об’єднаній Європі, виховання молодих лідерів, формування почуття європейської єдності через поширення знань про Європу.

В програмі створення Шкільних Європейських Клубів планується спрямувати їх діяльність на поширення інформації стосовно країн Європейського Союзу, налагодження контактів з подібними клубами країн ЄС, зацікавлення молоді європейською тематикою та інформацією (більш докладно про Шкільні Європейські
Клуби, мету і напрямки їх діяльності викладено в Додатку 1)

У рамках семінару будуть тренінги, лекції та презентації:
«Основи знань про Європейський Союз та його інституції»
«Європейська інтеграція України на сучасному етапі»
«Молодіжна політика Європейського Союзу»
«Польща в Євросоюзі: досвід першого року членства – позитивні зміни в сфері освіти»
«Історія створення Євроклубів в Європі»
Крокова схема створення Євроклубу «З чого потрібно починати, щоб створити Шкільний Європейський Клуб»
«Мотиви діяльності євроклубу. Мотивація лідера»
«Розробка та написання статуту клубу»
«Перший раз у власному колі»
«Розширюємося та інформуємо інших»
«Роль ШЄК в реалізації європейської освіти»
«Приклади діяльності Євроклубів в Польщі»
«Розробка та написання молодіжних міжнародних проектів. Презентація - приклади міжнародних молодіжних проектів»
«Пошук та налагодження співпраці з школами країн Європейського Союзу»
«Міжнародні молодіжні обміни, волонтерство та навчання в країнах-членах ЄС, молодіжні програми Європейського Союзу, програма «Молодь», «Leonardo da vinchi» та інші програми»
«Менеджмент та фінансування Шкільного Європейського Клубу»
«Інтеграційні ігри та школа лідерства для учнів»

Організатори повністю покривають витрати, пов’язані з проїздом, проживанням i харчуванням учасників візиту, а також гарантують переклад українською мовою.

Усі зацікавлені в участі у навчальному семінарі повинні до 15 вересня 2006 року надіслати свою автобіографію (CV чи резюме) (українською чи російською мовами), та повну назву школи, яку представляєте. Заявки слід надсилати за адресою e-mail: nasha_sprava@yahoo.com з темою «Seminar SEK». З питаннями щодо участі можна звертатись за телефонами: 0332 724567, до Ліни Басюк.

Ліна Басюк, керівник проекту, ЦГМОВ "Наша справа"


Додаток 1
Шкільний Європейський Клуб.
Шкільний Європейський Клуб - це форма співпраці вчителів і учнів, яка охоплює різноманітні сфери, займаючись , як і говорить сама назва, вченням про Європу, європейську інтеграцію країн, історію, географію, культуру, мистецтво, науку. Європейські клуби поширюють дану інформацію серед установ і організацій, а також членів клубу, учнів шкіл, знайомих, мешканців міста чи регіону. В клубах молодь вчиться активності, толерантності, шани і зацікавленості до інших народів. Отримана інформація, набуті знання та досвід допоможуть у навчанні як в школі, так і у вузі, а в майбутньому - обрати потрібну професію. Щоб діяльність клубу принесла якнайкращий результат, Шкільні Європейські Клуби повинні мати максимальну кількість партнерів зацікавлених у співпраці.

Історія створення Шкільних Європейських Клубів.
В Європі їх число постійно зростає. Перші шкільні європейські клуби були засновані в Португалії. Саме звідти ця ідея поширилась по усій Європі. В Польщі перші клуби почали створюватися на поч. 90- х років, тобто діють уже понад 10 років.

Як заснувати Шкільний Європейський Клуб (ШЄК)?
Європейські Клуби організовуються при середніх школах, гімназіях та ліцеях. Ідея заснування клубу може вийти від директора школи, вчителя або учнів. Для початку потрібно знайти групу дітей або молоді, яка зацікавлена європейською тематикою і вчителя, який візьме під опіку (здійснюватиме координацію) даний клуб. Звичайно, що вчителів – опікунів (координаторів) може бути багато. Організація клубу і його діяльність залежить виключно від засновників. Саме вони розробляють статут Клубу, визначають функції, які повинен виконувати клуб, коли відбуватимуться зустрічі.


Мета діяльності ШЄК.
Усі клуби мають спільну мету:
- формування почуття європейської єдності через поширення знань про Європу, адже ми відчуваємо себе європейцями;
- підготовка молоді до життя і праці в об’єднаній Європі, ознайомлення з життям людей в інших країнах, культурою, мовою, можливість знайомств з новими людьми, обмін досвідом;.
- інформування про інтеграційні процеси в Європі, засади функціонування Євросоюзу і Ради Європи.

Прийняте рішення про створення Клубу і програму діяльності потрібно оголосити на засіданні педагогічної ради та провести презентацію на честь відкриття євроклубу (в формі виступів чи міні концерту, можна запросити представників влади з обласних чи міських управлінь зовнішньоекономічної діяльності та європейської інтеграції). Всі вчителі повинні бути поінформовані про початок діяльності клубу і допомагати досвідом і ідеями. Клуб повинен мати власний зал (клас) для зустрічей. Зал (клас) має бути „візиткою” клубу ,а також місцем де проводилися б лекції на європейську тематику, презентації клубу, виставки з учнівськими роботами, інформаційними матеріалами, тематичні виставки, конкурси, дебати і т.п.
Про заснування клубу потрібно оголосити у базі даних шкільних європейських клубів. Щоб повідомити про клуб потрібно заповнити анкету-паспорт, що буде можливо на навчальному семінарі в м. Луцьку. Клуби, які зацікавились, отримують повну інформацію та мають можливість скористатися базою даних ШЕК усієї Європи. Ця база допомагає у налагодженні контактів, а також є можливістю обмінюватись досвідом з іншими клубами.

У чому полягає діяльність Шкільного Європейського Клубу?
Головною метою діяльності є знайомство з Євросоюзом і з Європою в цілому. Кожний європейський клуб обирає власні методи й шляхи роботи, в залежності від зацікавлень, знань, можливостей його членів.
Напрямки діяльності Шкільних Європейських Клубів:
- проведення дебатів на європейські теми;
- вироблення плану і способів інформування спільноти шкільної і місцевої (стінгазета, листівки, шкільний бюлетень присвячений європейській тематиці);
- збірка досягнень клубу і відкриття власної Інтернет сторінки;

Діяльність в школі полягає на:
- підготуванні альбомів і виставок на європейську тематику;
- організація конкурсів з відомостями про Європу і Євросоюз;
- святкування Дня Європи і Дня окремих європейських країн, а також проведення „європейських дискотек і маскарадів”;
- організація виставок, презентацій , вечорів європейської поезії ;
- використання мап, плакатів, планів;
- проведення наукових конференцій і дебатів;
- підготовка європейської полички у шкільній бібліотеці, а також підготовка тематичних альбомів із зібраною інформацією;
- проведення членами європейського клубу лекцій для учнів власної школи;
- проведення заходів в межах учнівського самоврядування - надання учням можливості самостійно проводити різноманітні заходи, як в школі так і поза нею, а саме лекції з європейської тематики, презентація клубу і розповідь про його досягнення гостям клубу.

Позашкільна діяльність полягає на:
- пошуку груп підтримки в місцевому середовищі, державних установах і інших організаціях, пошук партнерів і спонсорів серед влади, організацій і місцевих бізнесових кіл;
- співпраця з засобами масової інформації;
- участь в презентаціях на європейські теми, лекції на теми Євросоюзу для учнів інших шкіл;
- зв’язки з європейськими партнерами (обмін інформацією, досвідом ,організація поїздок, зустрічей та спільних вечорів);
- конкурси і олімпіади на тему Євросоюзу.


Bookmark and Share