7 вересня, о 17-00 відбудеться відкриття підсумкової фотовиставки проекту “Схід-2006"


В приміщенні галереї В. ПИЛИП’ЮКА

(нова адреса: вул. Стецька 3а –

це поміж пр. Шевченка та вул. І. Франка)

http://east06.vbk.org.ua

“Схід – 2006” – це чергова вар’ятська експедиція у рамках проекту „Вітер Свободи”. Серед уже здійснених проектів „Вітру” слід зазначити минулорічну мандрівку „Схід без Кордонів – 2005” в котрій ми відвідали країни Росію, Грузію, Вірменію, Південну Осетію, Нахічевань, Чечню, Азербайджан, зійшли на Ельбрус та побували у вирі найнеймовірніших пригод. Усі деталі щодо перебігу експедиції, щодо її організації, тексти та фотографії учасників та багато інших цікавих матеріалів Ви зможете знайти на сайті експедиції http://east05.vbk.org.ua. Було проведено ряд прес-конференцій та організовано фотовиставку. Також у світ вийшла книга „Кожен день як останній”, на сторінках котрої висвітлено пригоди, як цієї, так і попередніх наших мандрівок (зокрема славний проект “Схід без Кордонів – 2004”, http://east04.vbk.org.ua - Китай, Тибет, Непал, Індія, Таїланд, Лаос, Малайзія).

Ми не зупинились на досягнутому, а пішли далі. Наступною нашою метою став Близький Схід. Цього року було досліджено такі країни, як Туреччина та Сирія, Мандрівка тривала з 19 травня до 20 липня 2006р.Організації, причетні до виникнення проекту “Вітер Свободи”

Основними ідейними натхненниками проекту виступають товариство екстремального мандрування “Вірус без Кордонів” та громадське об’єднання “Підкова”. Проте, “Вітер свободи”, скоріш за все, залишався би штилем без підтримки відділу роботи із молоддю Львівської міської ради, молодіжної християнської організації „Витання”, Львівського дельтапланерного клубу „Кондор” та Львівської міської юнацької організації „Євроклуб”. Усім їм щира подяка, так само, як і спонсорам нашого проекту: приватній родинній стоматологічній клініці УСМІШКА, магазину туристичного спорядження КОМАНЧЕРО, магазину військово-туристичного спорядження ШТУРМ і особливо – виробникові цифрового фото обладнання UFO. Дякуємо!

Основна ідея цьогорічної мандрівки

Кожна із проведених нами експедицій має свою неповторну специфіку. “Схід без Кордонів – 2004” мав на меті перевірити можливості вітчизняного автомобіля “Запорожець”. Козак без проблем довіз нас до Китаю. В проекті 2005 року родзинкою мусило стати підкорення гірської вершини Дамаванд, проте посольство Ірану, не відкривши нам віз, внесло деякі корективи до загального плану. Географічним акцентом став Кавказ, а особливістю діяльності – журналістика (адже двоє професійних журналістів були його учасниками). Інтерв’ю із представниками влади республіки Південна Осетія, арешт учасників експедиції у Чечні, страйк вірменських меншин у Грузії, інтерв’ю із кордону Нагорного Карабаху, спілкування із міністром Туреччини із питань культури – це лише деякі теми репортажів, надісланих його учасниками.

Специфікою ж цьогорічного проекту, згідно наших задумів, стало наступне: учасники доклали усіх зусиль, аби знайти тимчасову роботу на своєму шляху. Це могла бути волонтерська робота, будь-що – критерієм тут є здатність утримувати себе протягом мандрівки без додаткових коштів. Такий–собі експеримент, що довів би або ж навпаки спростував можливість подорожувати навіть навколо світу без значних попередніх фінансових заощаджень. Крім того, якщо б це вдалось, то ми б дістали унікальну можливість глибше дослідити специфіку місцевого життя - очима не візитера, а безпосереднього учасника спільноти. Також, ми вважали, що подібна мета внесла б певну інтригу у нашу подорож – роботу в тюркському чи то арабському світі знайти не так просто, як, скажімо, в Європі. Відповідь на запитання чи вдалось нам знайти роботу, ви зможете знайти на відкритті підсумкової фотовиставки. Також, усі ці пригоди було та ще й буде висвітлено в ЗМІ що побажали виступити медіа-партнерами проекту: газета Аргумент, журнал РІА, Радіо Львівська Хвиля та телеканал НТА.

Учасники

Ігор Маркін – 1978 р.н., закінчив філософський факультет, відділення психології ЛНУ ім. І. Франка. PR-менеджер. Більше трьох років прожив у Великобританії, де навчався фотографії, відвідав десятки країн Європи та Азії, учасник експедицій „Схід без Кордонів - 2004” та „Схід без Кордонів - 2005”, проїхав автостопом понад 100000 км. Займається парапланеризмом і спелеологією. Досвід сходжень й гірських походів у Польських Татрах, Хібінах Мурманської області, в Шотландських горах, Швейцарських та Французьких Альпах, в Гімалаях тощо. www.markin.info

Ольга Піх - 1981-о
Ольга Піх - 1981 р.н., закінчила економічний факультет ЛНУ Франка. Працює в туризмі. Спеціалізація – Польща, Чехія, Словаччина. Тривалий час навчалась в Лондоні. Неодноразово подорожувала країнами Європи. Учасниця експедиції “Схід без Кордонів – 2005”. Alumni міжнародної студентської організації AIESEC у Львові. www.lioness.name

Ольг
Досвід організації та проведення подорожей

1. серпень 1997 - „10 країн включно з Монако”: Польща, Словаччина, Чехія, Німеччина, Швейцарія, Франція, Королівство Монако, Італія, Словенія, Угорщина;

2. серпень 1999 - „Похід на Північ”: Львів – Київ – Мінськ – Ст. Петербург – Мурманськ – Москва – Київ;

3. червень-вересень 2004 – “Схід без Кордонів - 2004”: Росія, Казахстан, Китай, Тибет, Непал, Індія, Киргизія, Малайзія, Таїланд, Лаос (http://east04.vbk.org.ua)

4. березень-квітень 2005 - „Схід без Кордонів – 2005”: Росія, Південна Осетія, Грузія, Вірменія, Азербайджан, Чечня, Туреччина (http://east05.vbk.org.ua)

Контакти Ігор Маркін
- тел. моб.: 8-050-57-39-100
- e-mail: iggi-store@mail.ru
- ICQ: 166767405
- www.markin.info

Bookmark and Share