З`ЇЗД СМС: КУРС ПРАВИЛЬНИЙ


Будь–яка політична партія чи громадська організація схожа на живий організм і розвивається за подібними законами. Спочатку іде процес її "народження", потім розвитку і, нарешті, – остаточного становлення, коли вона із дитячого, підліткового віку переходить у доросле життя. Ці слова повною мірою слід віднести і до Спілки молодих соціалістів, ІІІ з`їзд якої відбувся 9 липня у київському Будинку кіно. Можна ствердно сказати: організація відбулася остаточно.

Важливо, що на з`їзд приїхали не тільки більше сімдесяти делегатів із практично всіх реґіонів України, а й лідер Соціалістичної партії Олександр Мороз, голова ЦКК СПУ Анатолій Грязєв, секретар Політради СПУ Геннадій Задирко, міжнародні гості – віце–президент IUSY Акос Комассі та представники молодих соціал–демократів Росії. І це не тільки підвищує сам статус зібрання, а перш за все засвідчує, що до Спілки ставляться як до серйозного, рівноправного партнера.

Про це, зокрема, сказав у своєму виступі Голова СПУ, зазначивши, що своєю ефективною роботою СМС показала власну дієздатність: "Ми маємо справу з молодими, серйозними людьми. Це значить, що організація розвивається, тобто вона відвойовує собі місце під сонцем".

– Я найперше хотів би подякувати багатьом із Вас, із ким знайомий по політичній роботі, особливо під час президентської кампанії, – додав Олександр Мороз. – Бо там, де ви працювали серйозно, були успіхи. А під час роботи студентських штабів на останніх президентських виборах, ми одержали результати вдвічі, втричі кращі, ніж там, де цих штабів не було. Це досить солідний результат.

Про те, що організація міцно стала на ноги, говорив і лідер молодих соціалістів України Євген Філіндаш: "Найбільший плюс – це те, що ми, нарешті, стали організацією у повному розумінні цього слова. Це проявляється в багатьох моментах: починаючи від організаційних і закінчуючи тим, що Спілка зазвучала в інформаційному просторі України. Нас чує, бачить і найголовніше – впізнає саме та частина населення, для кого ми працюємо – молодь".

Звичайно, є ще чимало проблем, над якими треба працювати. Про це говорили у своїх звітах і лідер СМС, і голова Центральної контрольної комісії СМС Віктор Грязєв, і багато виступаючих. Голова ЦКК, зокрема, зупинився на деяких недоліках в діяльності регіональних організацій Спілки та наголосив на необхідності більше серйозно підходити до роботи з документами, нарощуванні чисельності членів СМС, більшої співпраці з партійними структурами СПУ в цьому та інших питаннях.

Але чи не головне на сьогодні – видно результат півторарічної роботи (адже саме стільки часу минуло від останнього з`їзду), коли організацію фактично довелося створювати наново. Тепер же СМС має 24 із 27–ми зареєстрованих в органах юстиції реґіональні структури, майже 5 тисяч членів, власну газету, інтернет–сайт, проводить семінари–тренінги для активістів (до речі, вперше за весь час існування організації – без допомоги ззовні), підтримує контакти з міжнародними організаціями, проводить різноманітні акції тощо. Одне слово – активно працює з молоддю.

І чи не найголовніше досягнення нинішнього керівництва Спілки – створення справжньої команди однодумців, котрі працюють на досягнення мети: поширення впливу українських соціалістів серед молодих людей. Тому, незважаючи на певні критичні моменти, СМС сьогодні стабільна, як ніколи. А здорова критика, котра в тому числі звучала й на з`їзді, свідчить лише про одне – організація живее нормальним життям. Бо не критикують, власне, тільки того, хто нічого не робить.

СМСівці ж не збираються зупинятися на досягнутому. На з`їзді вони прийняли власну Програму організації, де виписані основні принципи діяльності Спілки, її бачення вирішення проблем молоді. А найперше вони готуються до майбутніх парламентських виборів і завдяки системі молодіжних штабів планують значно збільшити рівень підтримки Соціалістичної партії України серед молоді. До того ж члени Спілки розраховують разом із своїми старшими товаришами поповнити лави депутатів рад усіх рівнів і місцевих органів влади; делегати з`їзду звернулися до Політради СПУ із пропозицією збільшити представництво молодих соціалістів як в цих структурах, так і в суто партійних органах.

Ще одним доказом єдності організації є й те, що її керівництво було переобрано на свої посади. Так, головою Спілки молодих соціалістів став Євген Філіндаш, а головою Центральної контрольної комісії – Віктор Грязєв. Першим заступником голови організації став Владислав Масляник. Присутні також обрали склад Центрального комітету СМС та ЦКК.

Фактично це означає, що курс, визначений організацією, правильний, і це розуміє переважна більшість її членів. Тепер справа за гідними результатами на парламентських виборах.

Юрій НЕСТЕРЕНКО,
спеціально для Товариша"

Bookmark and Share