У неділю на Сколівщині відбудеться Фестиваль української середньовічної культури «Тустань – 2006»


Цієї неділі, 10 вересня, у селі Урич Сколівського району відбудеться Фестиваль української середньовічної культури «Тустань – 2006», усі учасники якого будуть в автентичному одязі – костюмах реконструкції IX-XIIIст. Фестиваль організував Державний історико-культурний заповідник «Тустань» за сприяння Львівської облдержадміністрації, Сколівської райдержадміністрації, Національного природного парку «Сколівські бескиди» та організації української молоді «Спадщина».
За словами директора Державного історико-культурного заповідника «Тустань» Андрія Рожка, наразі взяти участь у фестивалі зголосилися понад 400 учасників, серед яких – понад 70 бійців, котрі змагатимуться у лицарських та стрілецьких турнірах.
«Загалом ми очікуємо близько півтисячі учасників. У програмі фестивалю також передбачено нічний та денний штурми фортеці, ярмарок майстрів-ремісників (котрі виготовлятимуть свої вироби безпосередньо на місці), виступ бардів, менестрелів, вогняне шоу, концерт народних колективів та фольклорних ансамблів, а також конкурс на найкращий костюм», – розповів А. Рожко.
За словами організаторів, у фестивалі братимуть участь гурти «Бурдон», «Експресія драйву», окрім того, приїдуть різні історичні клуби, а свою майстерність покажуть юнаки з «Українського рукопашного гопака» та Товариства «Кіш».
Андрій Рожко також розповів, що режисурою фестивалю займалися «заньківчани», а вже два дні в Уричі триває пленер, роботи учасників якого експонуватимуть на фестивалі.
Довідка ЗІКу.
У селі Урич Сколівського району Львівської області у 9-13 ст існувало наскельне місто-фортеця Тустань. Наскельна фортеця Тустань була п’ятиповерховою, аналогів цій унікальній пам’ятці немає ніде в Європі. Унікальність Тустані полягає у можливості точного відтворення дерев’яної забудови, що існувала у скелях (будівничі довбали у камені пази для закріплення дерев’яних конструкцій – дерева давно нема, а сліди на камені збереглися).
Наскельну фортецю Тустань відкрив Михайло Рожко, котрий досліджував пам’ятку з 1971 року.


Bookmark and Share