Сумщина готується до "Повстанської ватри"


22 вересня в Сумському прес-клубі відбулася прес-конференція, присвячена всеукраїнському молодіжному вишкільному табору „Повстанська ватра 2006”. У ній взяли участь голова Всеукраїнської організації Молодіжного Націоналістичного Конгресу Олег Медуниця та голова СОО МНК Володимир Неласий.

Як зазначив Олег Медуниця, який очолює оргкомітет заходу: «Повстанська ватра проводиться один раз на рік, восени, але щороку місце проведення табору мігрує. Цього року вишкіл відбуватиметься в Роменському районі Сумської області».

Роменщина здавна відома історичними подіями та традиціями національно-визвольної боротьби, - підкреслив Олег Медуниця. За часів Київської Русі Посулля було прикордонною смугою і оборонним рубежем від навали кочівників. Мешканці Роменщини брали активну участь у визвольній війні Богдана Хмельницького. У 1770-80-х роках на Роменщині діяли повстанські гайдамацькі загони запорізького козака Семена Гаркуші. Село Пустовійтівка Роменського району відоме своїм уродженцем, останнім кошовим Запорозької Січі Петром Калнишевським. У 1920-х роках на Роменщині діяли повстанські загони, які виступали під українськими державницькими гаслами і боролися проти визиску і репресій селян більшовицькою владою. Відомо, що в 1940-х роках роменці воювали в Українській повстанської армії. Член похідної групи “Остап” розбудував тут підпілля ОУН. Його учасниками були Володимир Мазур, поети Леонід Полтава, Михайло Чигирин.

Як розповів комендант табору Володимир Неласий: «Програма включає лекції з історії України, розповіді про визначних людей, уродженців Роменської землі, висвітлення діяльності молодіжних громадських організацій, практичні заняття з мандрівництва, табірництва, вивчення народних та повстанських пісень, допомогу у відбудові Троїцької церкви у с. Пустовійтівка, збудованої коштом Петра Калнишевського у ІІ пол. XVIIІ століття, екскурсії визначними місцями Роменщини (скіфські кургани, батьківщина Калнишевського)».

Табір відбуватиметься з 4 по 8 жовтня, участь у ньому візьмуть молоді люди, віком від 14 років. Загальна кількість учасників, як передбачається, - 200 чоловік.

Євгенія Голишева, прес-служба СОО МНК
http://www.ukrnationalism.org.ua/news/?n=2147


Bookmark and Share