В Україні стартує Всеукраїнська благодійна акція «Почуйте всі!»


24 вересня вперше в Україні відбудеться Всеукраїнська благодійна акція «Почуйте всі!», яка триватиме протягом дня. «Її метою є збір грошей для закупівлі медичного обладнання, за допомогою якого діагностуватимуть вади слуху у дітей з перших днів народження», – розповіла 19 вересня під час прес-конференції в Ужгороді голова фонду „Серце до серця” Світлана Петі.
На думку головного отоларинголога області Миколи Петрецького, „відсутність ранньої діагностики слуху (у 6-8 місячному віці) призводить до порушення соціальної адаптації дитини. Загалом з цією проблемою звертаються батьки з дітьми 4-5 років, коли вади зі слухом у дитини стають помітнішими, а це таки доволі пізно”.
Організатори попередньо підрахували, що для реалізації програми «Почуйте всі!» у повному обсязі, необхідно зібрати 30 млн грн. Акція має на меті не лише безкоштовне діагностування немовлят, а й реабілітацію дітей, у яких було виявлено вади слуху. Як повідомили організатори, якщо грошей буде зібрано менше, вони будуть “виходити з того, що є”. “Ми не зможемо проводити діагностику в районах, чого б, звісно, дуже хотілось. Адже не кожен, на жаль, має змогу привезти немовля в обласний центр для обстеження”, – зазначила Світлана Петі. Однак, якщо зібраних коштів буде більше, то організатори планують створити осередки першої медичної допомоги при школах.
Директор закарпатської філії ВАТ „Кредобанк”, що виступив спонсором акції, Микола Бережанський закликав всіх колег-банкірів приєднатися до благочинного заходу. Банкір прогнозує, що 24 вересня Ужгороду вдасться зібрати близько півмільйона гривень.

Довідка ЗІКу.
14 років поспіль у Польщі проводиться аналогічна акція милосердя. Започаткували її польські скаути, які вийшли на вулицю з целофановими пакетами і збирали у перехожих гроші на операцію для товариша. У перший рік акції вдалось зібрати 1,5 млн дол. США. Нині збір від одноденної акції в Польщі зріс у 10 разів і становить 15 млн дол. США.

Bookmark and Share