53-я міжнародна сесія Європейського молодіжного парламенту


З 13- до 22 жовтня під патронатом Генерального секретаря Ради Європейського Союзу Хав'єра Солана в Києві відбудеться 53-я міжнародна сесія Європейського молодіжного парламенту.

У засіданні візьмуть участь близько 300 молодих людей віком від 16 до 22 років з 30 країн Європи. Вони будуть працювати в складі міжнародних комітетів, структура й загальна спрямованість яких відповідає комітетам Європейського парламенту.

Молоді парламентарії будуть обговорювати актуальні для України питання, зокрема, російсько-німецький проект Балтійського газопроводу, боротьба з епідемією ВІЛ/СНІД, запобігання торгівлі людьми та т.п.

На завершення роботи будуть прийняті резолюції, які у випадку схвалення Генеральною Асамблеєю сесії надсилаються до Європейського парламенту, Європейської комісії та до державних структур країн-учасниць сесії, як ініціатива європейської молоді.

53тя міжнародна сесія Європейського молодіжного парламенту 13-22 ЖОВТНЯ 2006
КИЇВ, УКРАЇНА

53-тю міжнародну сесію Європейського молодіжного парламенту в Києві підтримують:

Борис Тарасюк, Міністр закордонних справ України
Юрій Павленко, Міністр України у справах молоді та спорту
Володимир Литвин, Віце-президент НАН України
Ієн Боуг, Голова представництва Європейської Комiсiї в Українi
Марек Сівець, Голова делегації Європейського парламенту по співпраці з Україною
Чарльз Таннок, Віце-голова делегації Європейського парламенту по співпраці з Україною
Ральф-Рене Вайнгартнер, Голова Директорату у справах молоді і спорту Ради Європи

Міжнародна сесія Європейського молодіжного парламенту дає змогу молодим людям поділитися своїми поглядами, глибоко ознайомитись з проблемами загально європейського та світового масштабу та започаткувати дружні зв’язки, яким не стануть на заваді ні державні кордони, ні національні чи релігійні переконання. Протягом десяти днів учасники сесії працюють в комітетах, де вони розробляють рішення нагальних політичних, економічних, соціальних та культурних проблем ЄС та світу. Результатом такої роботи є резолюція, яка містить ідеї та рішення, обговорені та прийняті комітетом. Кожен комітет представляє та захищає резолюцію на Генеральній асамблеї. Резолюції, які приймаються простою більшістю голосів на Генеральній асамблеї, передаються до Європейського парламенту як ініціатива молоді. Це моделювання дає молодим людям безцінний досвід прийняття рішень в парламенті та допомагає розвинути навички публічних виступів та роботи в команді.

З моменту започаткування у 1987 році, міжнародні сесії ЄМП завжди користувалися підтримкою найвищих посадових осіб, членів королівських сімей, членів парламентів та мерів міст. Попередні сесії відвідали Президент Швейцарії Адольф Огі, Її королівська величність крон-принцеса Швеції Вікторія та багато інших поважних осіб. Сесії часто проводяться під патронатом голів держав. Наприклад, остання сесія в Парижі проводилася під патронатом Жака Ширака, Президента Франції, а 52-гу сесію в Ризі підтримує Президент Латвії Вайра Віке-Фрейберґа.

З приводу відкриття міжнародної сесії в Берліні Герхард Шрьодер заявив:

«Європейська інтеграція має відбуватися в серцях, а не тільки в головах. Це вимагає більшої залученості європейської громадськості до цього процесу. Європейський молодіжний парламент робить неоціненний внесок в цю справу. Він дає змогу молодим людям з усієї Європи зустрітися і взяти участь в діалозі, якому не можуть стати на заваді національні кордони. Він допомагає тим, хто незабаром стане творцем майбутнього Європи, зрозуміти сутність процесу європейської інтеграції».

В березні 2005 р. правління Європейського молодіжного парламенту оголосило результати тендера на проведення 53-ої міжнародної сесії. Беручи до уваги внесок ЄМП-Україна до розвитку Європейського молодіжного парламенту на теренах колишнього СРСР, а також нещодавні політичні зміни в Україні, правління прийняло рішення про проведення міжнародної сесії в Києві восени 2006 р.

ЄМП-Україна заохочує усі молодіжні організації, які займаються євроінтеграційними питаннями, до участі в організації сесії. Цим ЄМП-Україна підтверджує своє бажання створити платформу для плідної та успішної співпраці усіх проєвропейських НУО в Україні.

Учасники сесії – молоді європейці, які проходять складний багаторівневий відбір у своїх країнах. Більшість молодих парламентарів – школярі і студенти провідних європейських освітніх закладів, які пов’язують своє майбутнє з роботою в європейських структурах. Приймати майбутніх європейських лідерів – велика честь для ЄМП-Україна.

ЄМП-Україна шукає додаткові кошти на проведення міжнародної сесії. Детальний бюджет та супровідні документи надаються за вимогою.

Патрони міжнародних сесій ЄМП в різні роки:
Європейський парламент, Європейська комісія, Парламент Німеччини, Державний секретаріат департаменту освіти (Швейцарія), Міністерство закордонних справ (Норвегія), Міністерство закордонних справ (Німеччина), Міністерство з питань освіти, молоді та спорту (Чехія), Міська адміністрація Берліна (Німеччина), Міська адміністрація Стокгольма (Швеція).

Спонсори попередніх міжнародних сесій:

DaimlerChrysler, Ford, Volvo Cars Gent, Zeigler Papier, Rolls-Royce, Swatch, Siemens, Stella Artois, Lipton Ice Tea, Red Bull, Roch, Credit Suisse, Novartis, Ricola, McKinsey & Company, Coca-Cola, Rica Hotels.

Ліга, http://www.mpravda.com/?lang=ua&pubId=17578, Європейський молодіжний парламентBookmark and Share