Створення молодіжки партії на Львівщині ледве не призвело до розколу "Батьківщини"


“Доки не буде погоджено всіх керівників “Батьківщини молодої” з бюро районної або міської організації, ми не маємо права проводити раду представників”, – повідомив “Газету” голова ЛОО партії ВО “Батьківщина” Іван Денькович, коментуючи недільний зрив звітно-виборних зборів “Батьківщини молодої”, на яких мали обирати голову зазначеної організації.

На думку голови партії, збори не були легітимними через фактично самовільне виникнення осередків “молодіжки” без погодження з центром. А також тому, що частина членів молодіжної організації одночасно є членами інших партій і не визнають статуту ВО “Батьківщина”. “Якщо вони не визнають статуту, то в “молодіжці” нам їх не треба”, – зазначив пан Денькович.

Із цим не погоджується
в. о. голови ЛОМО “Батьківщина молода” Арсен Василів. “Ідеться про двох активістів нашої організації, які стояли біля її витоків і колись були в Народному русі. Це дезінформація”, – наголосив він у коментарі “Газеті”.

Саме через нібито самовільне виникнення осередків “Батьківщини молодої” в Судовій Вишні, Новояворівську, Яворові тощо постало питання: які делегати мають право голосу. “У нас є власний статут, у якому не передбачено, що створення осередків маємо погоджувати з бюро партії”, – стверджує Арсен Василів, водночас відкидаючи звинувачення в нелегітимності зборів. Він вважає, що Іван Денькович просто хотів “пропхати” свого кандидата на голову молодіжної організації. “За п’ятнадцять хвилин до початку зборів, побачивши, що молоді люди будуть висловлювати власну думку, оберуть свого голову, проголосують за зміни до статуту, пан Денькович зрозумів, що не зможе призначити Романа Любицького на посаду голови організації й оголосив збори нелегітимними”, – зазначив Арсен Василів. За його словами, призначений Деньковичем кандидат навіть не є членом “Батьківщини молодої”, не має авторитету, його не знають у молодіжному середовищі, до того ж членом
ВО “Батьківщина” ця людина є лише місяць.

У коментарі “Газеті” Арсен Василів зауважив, що будь-які рішення партії “Батьківщина” стосовно її молодіжного крила не матимуть жодної юридичної сили. “Ми є самостійною громадською організацією, головними для якої є рішення наших статутних органів. А партія – це координаційний орган, який своїм авторитетом повинен скеровувати нас, а не вносити розкол”, – підсумував він.

Ярослав Іваночко, "Львівська газета"

Bookmark and Share