Інформаційно-аналітична агенція “Наш час” запрошує на запуск української науково-популярної книжкової серії «Невідома Україна»


Чи знаєте ви, що Великий Шовковий шлях пролягав територією сучасної України? Що справжні лицарські замки, а також середньовічні міста з благородними героями і зловісними катами, з таємничими готичними легендами існували на нашій землі? Що султан далекого Єгипту був причетний до появи на українських теренах величного храму?..


-------------------------------

Раптом опинившись в незалежній державі, переважна більшість громадян України стали прибульцями з інших вимірів, які про історію, культуру, видатних людей своєї країни мають дуже приблизне уявлення. Цілі сторінки надзвичайно яскравої та оригінальної, непересічної та різноманітної культури були викреслені з Книги Історії України колишніми імперськими режимами. На жаль, “білі плями” у суспільній свідомості не ліквідовані й досі, тому що не існує справді широкомасштабних і доступних інформаційних проектів. Разом з тим, як показують опитування, все більше громадян цікавляться питаннями власної історії, і це безперечно пов’язано з формуванням у нашій країні свідомої політичної нації.

У серії «Невідома Україна» ми торкнемося гострих питань і проблем вітчизняної культури й історії, які цікавлять сучасного читача – активну, мислячу людину будь-якого віку, налаштовану на пізнання невідомого. Ми разом відкриємо нашу прекрасну і захоплюючу планету – Україну, і ви будете пишатися тим, що народилися в такій надзвичайній країні. І сподіваємося, через певний час вона буде відомою всьому світові (і не тільки як країна Чорнобилю, брудної політики та диких олігархів).

У створенні серії беруть участь відомі вчені, письменники, журналісти, педагоги, мистецтвознавці та краєзнавці з усієї України.

Перша книга серії, «Київське вікно у Всесвіт», для нас дуже символічна як початок великого проекту. Вона насправді є проривом у непізнаний світ. Люди з давніх давен мріяли про зорі та подорожі у незбагненну далечінь космосу. Але мало хто знає, що в самому центрі нашої столиці є унікальне місце – Київська астрономічна обсерваторія, перша і найстаріша в Україні. Вона розташована в зачарованому саду, між дерев і галявин якого з телескопічних веж кожного вечора київські вчені досліджують космічні об’єкти, відкриваючи наше київське вікно у Всесвіт.

Книга написана непересічними науковцями-подвижниками Лілією Казанцевою і Віталієм Кислюком. Вона розповідає про астрономічні уявлення тисячолітньої історії та сьогодення, надзвичайні відкриття і дослідження. А головне – про справжніх хранителів історії науки України, подвижників і мудреців, невідомих широкій публіці вчених, які віддано служили музі астрономії протягом багатьох десятиліть, про складні та захоплюючі, сумні та веселі, трагічні та комічні сторінки життя цих героїв.

Презентація:

Ми пропонуємо Вам стати учасником “польоту до Невідомої України”! Для цього вам потрібно 27 жовтня о 17.00 прибути за адресою:
Київ, вул. Обсерваторна, 3
Дрес-код: відмінна фізична форма для польоту обов’язкова!

У програмі: музично-візуальне дійство “мрії про зорі”, прес-конференція (присвячена зокрема і сьогоднішнім загрозам існуванню обсерваторії) з творцями книги «Київське вікно у Всесвіт», відомими вченими та першим українським космонавтом Леонідом Каденюком, а також старт-сюрприз (!!!) та оригінальний фуршет. Кожний зареєстрований отримає посвідчення учасника польоту з особистим автографом Леоніда Каденюка.

Реєстрація за тел. (044) 569-10-72
е-mail: zelenkova@nash-chas.com.uaBookmark and Share