Пустовойтенко виступив за скасування пільг студентам зарахунок підвищення стипендій


Громадська організація "Студенське братство" вимагає поширити надання студентам проїзних пільг на весь рік. Нагадаємо, упродовж останніх шести років такі пільги на період літніх канікул скасовуються.

Соломія Вітвіцька, 5 канал:
- Студентам улітку краще залишатися вдома. Із 28 червня по 28 серпня інтелігентна молодь мусить оплачувати повну вартість проїзду в будь-якому транспорті. Студенти вважають, що це не законно. Освічена молодь посилається на закон, який ще 93-го року встановив для неї п`ятдесятивідсоткову знижку на проїзд на весь рік. Урядова ж постанова 99-го року закон відкорегувала. Відтоді студенти й намагаються її скасувати. Та лише тепер, за нової влади, упевнені в перемозі.

Анастасія Хонякіна, прес-секретар ВМГО "Студенське Братство":
- Ми йдемо на конструктивний діалог із владою, потім чекатимемо місяць, як це передбачено законодавством, і знову звертатимося до уряду.

Скаржники пишуть Прем`єр-міністрові, міністру транспорту та міністру освіти і науки. Головний аргумент (безумовно підтримуваний і широким вишівським загалом): студенти і влітку залишаються студентами.

Марина, студентка:
- У родителей деньги брать стыдно, мы еще не зарабатываем, а поехать хочется. И в Крым, и просто путешествовать.

Володимир, студент:
- У меня много друзей не здесь живут, и на практику нужно ехать. Льготы очень нужны.

Сумнозвісну постанову 99-го року підписав тодішній прем`єр. Але й зараз Валерій Пустовойтенко свою думку не змінив, а навіть розвинув.

Валерій Пустовойтенко, екс-прем`єр-міністр:
- Я за те, щоб підняти вдвічі стипендії, а пільги скасувати зовсім, взагалі всі види пільг, так буде краще.

Залізничники ж є бізнесменами, і насамперед рахують гроші. За півроку на студентських пільгах вони вже втратили двадцять один мільйон гривень. На наступні шість місяців у бюджеті залишилося менше мільйона. А Міністерство освіти і науки винне "Укрзалізниці" вже майже 40 мільйонів гривень.

Іван Карпяк, начальник голови пасажирського управління Укрзалізниці:
- Ми готові виконувати закони України, якщо буде така постанова, ми так зробимо. Але за все ж треба платити.

Наразі ж дилема зберігається. І обидві сторони вірять у найкраще - студенти у відновлення літніх пільг, а транспортики - у беззбитковість праці.

Соломія Вітвіцька, Тарас Бурмич, 5 канал

Bookmark and Share