В УЖГОРОДІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ФІЛЬМ ПРО СТУДЕНТІВ І „ПОМАРАНЧЕВУ РЕВОЛЮЦІЮ” "ХОЧЕМО ПРАВДИ"


8 липня у Закарпатському видавництві “Гражда” відбулася презентація фільму “Хочемо правди” про участь студентів УжНУ в „помаранчевій революції”. Її вихід присвячено 60-річчю Ужгородського національного університету. Про це повідомив власний кореспондент Західної інформаційної корпорації.
Стрічку на власні кошти, а це 4 тис.грн., створили активні ужгородці. Автор проекту – Андрій Ребрик, творча група – Омелян Коляджин, Іван Ребрик, Вадим Шишканич та Осип Лобода. Тривалість фільму – 55 хв.
Учасники презентації документальної стрічки зійшлися на думці, що вихід такого фільму важливий, бо сучасне суспільство найкраще сприймає візуалізовану історію.
Головне послання стрічки – роль студентства у революції. Один із студентів-учасників подій розповів: ”Коли ми вперше пішли на мітинг, думали, що це буде декілька сотень осіб, ми поскандуємо гасла і розійдемося, а ми обросли багатотисячним натовпом. Я ніколи не знав, що мій номер телефону відомий силовикам, але по дорозі мені вже дзвонили і питали: ”Куди ви йдете?”.
Лауреат Шевченківської премії письменник Петро Скунць поділився своїми враженнями: “Упродовж 20 хвилин я дивився на нескінчений потік, що йшов транспортним мостом, і ніколи не думав, що в Ужгороді стільки активної молоді”.
Одне з завдань фільму – розвіяти міф про пасивність і пристосуванство закарпатців і показати, що вони також можуть бути активними у відстоюванні своїх прав.

Bookmark and Share