КИЇВ: Хімія по-білоруськи


20 грудня на знак солідарності з переслідуваними білорусами, ВГО «Громадянська кампанія ПОРА» представляє показ фільмів – в рамцях Міжнародного фестивалю Дні документального кіно про права людини "Український контекст".

У програмі:

1. «Василь Биков. Повернення»

Режисер Віктор Корзун, 23 хв., 2004, Білорусь.

Фільм базується на 2-х годинному інтерв'ю із Василем Биковим, білоруським письменником, чиї твори про Другу Світову війну стали світовою класикою. Автор міркує про значення свободи, історію, націю, релігію, і важкі наслідки тоталітаризму і комунізму на пострадянському просторі. Це останнє велике інтерв'ю, яке дав Биков перед вимушеною імміграцією, спочатку до Фінляндії, потім до Чехії та Німеччини. Відеоряд фільму складає хроніка похорон Василя Бикова, які стали грандіозною подією для Білорусі, об'єднали білорусів і перетворилися на мирну, небувалих розмірів маніфестацію під національною символікою.


2. «Хімія по-білоруськи»
Режисер Віктор Фанайлов, Росія, 47 хв., 2005

Свій репортаж про порушення свободи слова в Білорусі Віктор Фанайлов побудував навколо багатих архівних матеріалів мінських кореспондентів телебачення НТВ. У фільмі вони зіставлені з історіями і думками незалежних білоруськіх журналістів - Миколи Маркевіча, Павла Мажейки, Віктора Івашкевича, Павла Селіна, а також відомого документаліста Юрія Хащеватського («Кавказькі полонені» та інші фільми режисера були показані на фестивалі 2005 р.) і пастора Ернста Сабіллі. Проблема порушення свободи слова представлена тут в широкому контексті порушення прав людини і диктаторського характеру влади Лукашенки.

Покази, організовані ВГО "ГК ПОРА", відбуваються традиційно щосереди, о 19-00, за адресою вул. Фролівська, 9-11 (вхід з боку Андріївського узвозу). Вхід вільний.

Ольга Веснянка 8 050 334 66 04

Bookmark and Share