Укрзалізниця не збирається скасовувати пільги для студентів


Пільгові перевезення завжди були і залишаються каменем спотикання, коли йде мова про транспорт, і зокрема, залізничний. Укрзалізниця постійно виконує та навіть перевиконує плани пільгових перевезень, хоча й недоотримує від бюджету компенсації за такі перевезення. Це стосується усіх пільгових категорій – школярів, пенсіонерів, інвалідів, студентів тощо. Тільки за перші 5 місяців 2005 року, за повідомленням прес-служби Кабміну, Укрзалізниця перевезла студентів-пільговиків на суму 21,4 млн. грн. У той же час, в державному бюджеті на 2005 рік закладено суму на компенсацію перевезень студентів водним, автомобільним та залізничним транспортом у розмірі всього 21,9 млн. грн. Міносвіти на сьогодні заборгувало Укрзалізниці 38,8 млн. грн. за перевезення студентів вищих навчальних закладів 1-4 ступенів акредитацій та учнів професійно-технічних училищ. Цей борг накопичився, починаючи з 2003 року.

Незважаючи на це, Укрзалізниця продовжує виконувати свої зобов’язання щодо перевезення пільгових категорій пасажирів, у тому числі й студентів. Пільги для них діють протягом всього року, за виключенням 2-х місяців канікул, з 28 червня по 28 серпня. Такий порядок був встановлений у 1999 році постановою Кабінету Міністрів. До 1999 року пільги для студентів діяли тільки з 15 жовтня по 15 травня, тобто 5 місяців на рік студенти мали купувати квитки за повну вартість.

І ще один цікавий приклад з досвіду інших країн: на багатьох іноземних залізницях у періоди пікового пасажиропотоку - наприклад, влітку, коли різко збільшується кількість подорожуючих - тарифи навіть збільшуються. В Україні ж протягом всього року діють єдині, незмінні тарифи.

Малюнок - УКРОП

Bookmark and Share