ПОНАД 41 ТИС. МАМ ОТРИМАЛИ ПІДВИЩЕНУ ОДНОРАЗОВУ ДОПОМОГУ ПРИ НАРОДЖЕННІ ДИТИНИ


“Підвищену одноразову допомогу при народженні дитини у розмірі 8497,8 грн отримали більше 41 тис. мам”, -повідомив міністр праці та соціальної політики В’ячеслав Кириленко під час Колегії Міністерства праці. Він повідомив, що “лише в одному випадку соціальними інспекторами виплата одноразової допомоги була зупинена через нецільове використання коштів. “На мою думку, така статистика знімає всі побоювання, які були у громадськості щодо використання не за
призначенням одноразової допомоги при народженні дитини

В’ячеслав Кириленко повідомив, що одноразова підвищена допомога при народженні дитини виплачується вчасно і без затримки.

За результатами роботи Колегії було ухвалено рішення проводити щотижневий моніторинг стану призначення та виплати допомоги при народженні дитини. Колегія Міністерства праці також вирішила активізувати діяльність державних соціальних інспекторів з метою посилення контролю за цільовим використанням бюджетних коштів.

Довідка. 9 квітня 2005 року уряд затвердив порядок виплат одноразової допомоги у зв’язку з народженням дитини. З 1 квітня 2005 року одноразова допомога при народженні дитини становить 8497 гривень і виплачується частинами протягом року.

Перша частина виплати у розмірі 9 прожиткових мінімумів, що становить 3384 грн., здійснюється одразу після народження дитини. Решту грошей (5113,60 грн.) мама отримує готівкою протягом 12 місяців. У перший місяць вона отримає допомогу у сумі прожиткового мінімуму для дитини віком до 6 років (376 грн.). У наступні місяці виплата буде здійснюватися з підвищенням на 2,2%.

Оформити та отримати допомогу при народженні дитини можна буде за місцем роботи для працюючих(застрахованих), або в місцевих органах соціального захисту для непрацюючих (незастрахованих). Після
оформлення допомоги непрацюючі громадяни(незастраховані) зможуть отримувати грошову допомогу поштою або у відділеннях банків.

Перелік необхідних документів для отримання допомоги залишається незмінним: заява, копія свідоцтва про народження дитини, довідка про народження дитини. Усі документи необхідно подати протягом шести місяців з дня народження дитини.

Підставами для припинення виплати можуть бути передача дитини на повне державне утримання, позбавлення батьківських прав отримувача допомоги, відмова отримувача від виховання дитини, нецільове використання коштів
та незабезпечення належних умов для виховання та утримання дитини, перебування отримувача в місцях позбавлення волі.

Джерело: Прес-служба Мінпраці

Bookmark and Share