Презентація нового дебатного проекту в місті Києві


Органи студентського самоврядування ВНЗ міста Києва презентують спільний проект „Київська міська дебатна Ліга”: який складається із серії навчальних семінарів-тренінгів та відбіркових дебатних турнірів у п’яти ВНЗ Києва. Переможці відбіркових раундів будуть змагатися у фіналі за почесне звання „Найкраща команда міста Києва”.

Сенека - «Нехай нашою вищою метою буде одне:
говорити, як відчуваємо, і жити так, як говоримо»

Дебати – це гра, яка має на меті розвиток інтелектуального та творчого потенціалу людини. На даний час постійно діючі дебатні клуби існують більше ніж у 40-а країнах світу та демонструють найкращі зразки критичного мислення, ораторських навичок та акторської майстерності на міжнародних та регіональних турнірах.

Для того, щоб приєднатися до цієї цікавої та захоплюючої гри, вивчити прийоми аргументації і переконання необхідно заповнити анкету (додається) та надіслати її на електронну адресу DebateClubUA@gmail.com до 22.02.2007р. до 20.00. Запит для отримання анкети можна направити на вищезазначену електронну адресу.

Навчальні семінари-тренінги будуть проводитися у червоному корпус Київського національного університету імені Тараса Шевченка 24.02, 03.03 та 10.03 2007 року. Участь безкоштовна. Про умови, теми та порядок проведення дебатних турнірів буде повідомлено окремо.

За додатковими питанням звертайтеся до Матвійчук Олександри за телефоном (067)-969-4740.Що таке дебати

Дебати – це популярна гра, яка має на меті розвиток інтелектуального та творчого потенціалу людини. На даний час постійно діючі дебатні клуби існують більше ніж у 40-а країнах світу та демонструють найкращі зразки критичного мислення, ораторських навичок та акторської майстерності на міжнародних та регіональних турнірах.

Правила дебатів

Кожна людина у своєму житті використовує техніку дебатів, коли опиняється перед необхідністю відстоювати свою власну точку зору. Коли є зіткнення хоча б двох суперечливих думок – це вже є поштовхом до дебатів.

Дебати, які відбуваються у нашому повсякденному житті - це неофіційні дебати. Офіційні дебати мають свої правила, які різняться залежно від формату дебатів.

В Україні найбільш поширеним є Британський та Американський формати Парламентських дебатів, які є яскравим зразком змагання інтелекту, знань, аргументів та красномовства в уявному Парламенті.
Команди, які називаються Уряд та Опозиція, обговорюють Резолюцію раунду, тобто тему, яка була запропонована для розгляду.
Судді оцінюють як внутрішню сторону (структуру та змістовне наповнення промови) так і зовнішню сторону виступу (стиль промови та рівень володіння аудиторією).
Перемогу отримує команда, яка найбільш переконливо та яскраво продемонструвала свою позицію.
Чому саме дебати

- засіб розширення світогляду - дебати дозволяють їх учасникам накопичити та систематизувати нові знання з історії, права, культури, релігії, філософії, політики та інших сфер суспільного життя, крім того дозволяють опрацювати технології пошуку інформації та сприяють виробленню системного та об'ємного бачення проблеми.

- творчий підхід до вирішення завдань - дебати виробляють вміння аналізувати, виявляти сильні та слабкі сторони тієї чи іншої тези, виробляти оптимальне рішення з урахуванням наявних ресурсів, давати оцінку фактам та поєднати їх у тенденцію, оцінювати наслідки та результати дій з точки зору їх ефективності.

- розвиток критичного мислення - дебати виховують вміння організувати мисленнєвий процес, структурно викладати свої думки, будувати логічні системи та конструкції та виявляти в них суперечності.

- розвиток риторичних навичок - дебати сприяють оволодінню навичками усного мовлення та мистецтвом переконання, надають безцінний досвід у складанні текстів промов та публічному виступі з ними, розвивають вміння тримати себе перед аудиторією.

- вміння працювати з різними людьми - дебати виховують вміння працювати в колективі (команді, клубі), бути толерантними до протилежних думок, вислуховувати та розуміти контраргументи, повагу до людей, стійкість до власної критики.

Дещо з іторії дебатів

Історія дебатів має давні традиції. Починаючи від давньої античності аж до сьогодення техніка дебатів допомагає людям у різних життєвих ситуаціях формулювати свої думки та відстоювати власні переконання.

Людина, яка пройшла школу дебатів, має беззаперечну перевагу, бо на її боці - сила знання. Навіть якщо її промова буде складатися лише з п’яти речень.

…Старенька вкрала бляшаний чайник, вартістю приблизно тридцяти копійок. Вона підлягала суду присяжних. Захисником старенької за власним бажанням виступив один із найвідоміших юристів 19-го століття Федір Никифорович Плевако.

Прокурор вирішив завчасно паралізувати вплив захисної промови Плевако, тому сам довго перераховував усе, що можна було сказати на захист старенької: бідна старенька, тяжкі злидні, крадіжка незначна, підсудна викликає не обурення, а співчуття. Але – власність є священною, весь наш громадянський благоустрій тримається на власності, якщо дозволити людям хитати її, країна загине.

Встав Плевако:
« Багато лиха, багато випробовувань довелося вистраждати Росії за її більш як тисячолітнє існування: печеніги мордували її, половці, татари, поляки. Усе витерпіла, усе подолала Росія, лише міцніла й зростала від випробовувань. Але тепер... Старенька вкрала старий чайник ціною у тридцять копійок. Цього Росія вже, звичайно, не витримає, від цього вона загине безповоротно».

Виправдали.

Bookmark and Share