Презентація фільму “Між Гітлером і Сталіном. Україна у Другій світовій війні”


З 30 червня по 2 липня 2005 року на Волині, з ініціативи обласних організацій Національного Альянсу та Організації Українських Націоналістів відбулась презентація фільму: “Між Гітлером і Сталіном. Україна у Другій світовій війні” та експозиція виставки “Забуттю не підлягає. Хроніка комуністичної інквізиції”. У презентації взяли участь гості з Києва: Євген Сверстюк - відомий письменник, “шістдесятник”, колишній політв’язень, лауреат Шевченківської премії, головний редактор газети “Наша віра” та Роман Круцик - голова Київського товариства “Меморіал” ім. Василя Стуса, народний депутат України другого скликання. Фільм був реалізований на замовлення Україно - канадського дослідно - документаційного центру відомим українським режисером Святославом Новицьким. Він є спробою показати історію Другої світової війни з українських позицій. Автори розказують про роль України у Другій світовій війні - і в плані воєнних дій на її території, і в людському вимірі - втрат населення, знищень, людських драм. Історичні факти з історії України та Східної Європи коментують відомий політик Збігнев Бжезінський, історики Норман Дейвіс та Роберт Конквест.

1-2 липня відбулась презентація фільму в Ковелі, Нововолинську та Володимирі - Волинському.

Гості відвідали Торчинський народний музей (директор Григорій Гуртовий). Роман Круцик незабаром благодійно надасть музею для постійної експозиції виставку “Забуттю не підлягає. Хроніка комуністичної інквізиції”. Під час перебування в Володимирі - Волинському гості здійснили екскурсію в Святоуспенський собор.

Метою проведення даних заходів на Волині є популяризація української історії, розповідь широкому колу глядачів про роль Української Повстанської Армії та Організації Українських Націоналістів у Другій світовій війні. Завдяки правдивій інформації про роль українців у воєнному лихолітті середини ХХ століття, як в лавах ОУН - УПА, так і в лавах Радянської Армії можливе справжнє примирення між ветеранами обох армій.

Інформаційний відділ Волинської молодіжної організації
„Національний Альянс”

Bookmark and Share