У Вінниці з’явиться своя силіконова долина


22 травня між науковим парком «Київська політехніка» Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут” та Вінницькою областю буде підписана угода про створення в регіоні філії першого в Україні технополісу. На місці майбутньої силіконової долини радник Президента Олександр Зінченко віце-прем’єр Дмитро Табачник, губернатор Вінницької області Олександр Домбровський та ректор КПІ Михайло Згуровський закладуть символічний «граніт науки». Тож з цього моменту на Вінниччині почне рости майбутнє академмістечко, мешканці якого – науковці – будуть створювати нові моделі інвестиційно-інноваційного розвитку нашої економіки.
«Ідею створення наукового парку у Вінницькій області ми «виношували» досить давно, - пояснив Олександр Домбровський. - А з прийняттям Закону про науковий парк «Київська політехніка» ми готові до її практичної реалізації. Тим більше, уряд вже до кінця червня може затвердити своєю постановою преференції для наукових парків».
До слова, формування особливих зон пріоритетного розвитку на території Вінницької області визначено Стратегією регіонального розвитку області.
Вінницький технопарк, скоріш за все, розташується на вільній земельній ділянці в районі Сабурова, під Вінницею. Принаймні, обласна влада готова виділити близько 300 га для розміщення там філії «Політехніки». Там буде і житло для мешканців, і садочки, школи та інша необхідною інфраструктура - ціле наукове містечко.
Вінницький губернатор каже, що парк може спеціалізуватися на альтернативній енергетиці, енергозбереженні, сільгоспмашинобудуванні, розробці діагностичного обладнання, радіоелектроніці та іншими новацій ними та перспективними науковими проектами.
«Враховуючи науковий потенціал вінницьких університетів – технічного, аграрного та медичного, які є національними, а також курс на розвиток інноваційного виробництва в області, - додав губернатор, - вінницький науковий парк має всі шанси стати потужним науково-технологічним центром в Україні».
На думку Домбровського, Вінницька область з її транзитними можливостями (а її територією проходять чимало міжнародних транспортних коридорів) та перспективою автобазу «Вінниця –Київ» зможе активно співпрацювати з вітчизняними та закордонними інвесторами у рамках наукової корпорації. «За високотехнологічним, або high-tech-івським, виробництвом – майбутнє», - переконаний вінницький губернатор.

Прес-служба Вінницької ОДА
Контакти у Києві:
Ірина Тиран -8-050-543-10-60

Bookmark and Share