Стажування в Польщі - Study Tours to Poland


Польсько-Американський Фонд Свободи, Фонд „Боруссiя”, Колегія Східної Європи ім. Яна Новака-Єзьоранського та Фонд «Освіта для демократії» запрошують активних студентів з Білорусі, України та Калінінградської області Російської Федерації на кiльканадцятиденнi навчальні візити в Польщі.
На сторінках нашого порталу Ви знайдете актуальну інформацію щодо програми стажувань в Польщі, відповіді на основні питання щодо програми візитів, їх організаторів, процедури подання заяв, а також враження попередніх учасників стажувань. Якщо Ви не знайдете відповіді на своє питання відвідайте Форум або напишіть до координатора програми. Вся інформація доступна наступними мовами: українською, російською, білоруською.

Питання та відповіді

Хто може приймати участь в програмі Study Tours to Poland?

В програмі Study Tours to Poland можуть приймами участь студенти:

- у віці 18-21 року)

- громадяни України, Білорусі та Росії (які навчаються в Калінінграді), які навчаються у вузах і відзначаються успіхами в науковій та громадській діяльності в своєму середовищі.
Не розмовляю польською, чи маю шанси прийняти участь в програмі? Звичайно що так! Знання польської мови не являється умовою участі в програмі.
Які терміни приїзду? Терміни навчальних візитів: жовтень - листопад 2007 року.

Де можна знайти формуляр анкети?

Найпростіше – на Інтернет сторінці www.studytours.pl в розділі "Формы заявок". Зацікавлені особи можуть також отримати його електронною поштою – пишіть на адресу: nabor@studytours.pl.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Якою мовою заповнюємо формуляр анкети?
Формуляр анкети заповнюємо свою рідною мовою: українською, білоруською або російською. Немає потреби заповнення англійською або польською мовами – участь в програми не вимагає знання цих мов.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Як маю описати в анкеті свій досвід в громадській діяльності – досить вказати назви організацій чи описати свою діяльність?

В усіх пунктах анкети варто написати про себе щось більше – щоб дати можливість приймальній комісії як найкраще оцінити кандидата. А тому пишіть в якій організації і як довго працюєте, що ви зробили і які ваші досягнення. Також заохочуємо до написання короткого есе (твору) на тему чому ви хочете приїхати на стажування до Польщі. Коротко кажучи – дайте познайомитися з вами!

Що означає інструкція до рекомендаційного листа?

Інструкція призначена для особи, котра пише рекомендаційний лист. Це має бути підказка, що саме потрібно написати в листі: яка його/її функція, ким являється для кандидата, як довго його знає. Далі в інструкції просимо описати вміння та досвід кандидата або написати, для чого рекомендують кандидата для участі в Study Tours to Poland.
Як повинен виглядати рекомендаційний лист?

Лист призначений для того, щоб підтвердити вашу кандидатуру на в програмі і показати, що ви варті уваги. Лист може написати ваш викладач, вчитель, лідер вашої організації, керівник студентського самоврядування, міської ради і т.д. Лист не може бути написаним найближчими родичами.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Ксерокопію якого з паспортів повинен надіслати? Яких сторінок?
Надіслати потрібно ксерокопію закордонного паспорту – сторінки з фотографією і датою народження.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Чи ксерокопії паспорту та залікової книжки повинні бути офіційно затверджені, напр. у нотаріуса чи печаткою?

На ксерокопіях не потрібне завірення чи печатка. Але потрібне підтвердження автентичності рекомендаційного листа, напр. особистий підпис особи, яка написала рекомендацію, фірмовий папір організації, печатка і т. ін.
Чи внесок можна надіслати електронною поштою?

Зголошення можна надсилати виключно електронною поштою!
Кандидати повинні надіслати до 1 липня 2007 року зголошення на участь у програмі в електронному вигляді на адресу: nabor@studytours.pl .
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Від кого залежить хто, коли і куди поїде?

Залежить від рішень грантової комісії, яка не лише вирішує чи кандидат візьме участь в програмі, але і скерує його до однієї з приймаючих організацій – в Варшаві, Кракові, Вроцлаві чи Ольштині.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Що конкретно буде відбуватися під час перебування в Польщі?

Студентів будуть приймати досвідчені польські громадські організації, підібрані шляхом конкурсу. В програмах візитів – приготованих кожною з цих організацій – є поміж іншими:

виклади ректорів польських вузів або відомих професорів (напр. Голови Національного Банку Польщі, Лешка Бальцеровича, автора програми польських економічних реформ)
зустрічі з цікавими людьми, котрі впливають на суспільне життя в Польщі. Серед них напр. Ружа Тхун, голова найбільшої польської про європейської організації, Ольга Токарчук – відома польська письменниця, а також міністри і урядовці найвищого рівня, журналісти та публіцисти найбільших газет і журналів,
зустрічі, дебати і дискусії, які дають можливість обміну поглядами і думками на громадські справи, співпрацю з Польщі з сусідніми країнами,
візити до польського парламенту, міністерств, державних закладів, а також органів місцевого самоврядування: зустрічі з мерами відповідних міст, місцевими депутатами Варшави, Кракова, Вроцлава, Гданська і Ольштина,
зустрічі із студентським середовищем: самоурядами студентів, студентськими товариствами і братствами.


Чи під час навчального візиту будуть відбуватися учбові заняття?
Необов'язково. Метою візити є ознайомлення з польським студентським, науковим і громадським середовищем. Програми, приготовані приймаючими організаціями, передбачають лекції з цікавими людьми на теми Польщі, її сусідів, Європейського Союзу і т. ін. Не маємо намірів організовувати регулярних занять і лекцій в учбових закладах.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Чи в рамках програми можна вибрати спеціалізаційні візити (напр. правова, медична і т.д.)?

В рамках програми Study Tours to Poland не має спеціалізації бо візити не мають характеру наукового стажування. Програма має на меті ознайомлення з Польщею академічною, студентською і громадською; показати, чим живуть молоді, активні поляки, що організовують і що можуть запропонувати іншим.


Bookmark and Share