„Дивись та слухай українське!”


Акцію під такою назвою, присвячену Дню українського кіно, організували молодіжні організації Нового Роздолу, що на Львівщині: Молодіжний парламент, Українська народна молодь та Фундація Регіональних Ініціатив (ФРІ). Протягом трьох днів поспіль, з16 по18 вересня, на великому екрані Палацу культури „Юність” для всіх бажаючих демонструвались українські фільми та мультфільми. А ввечері для молоді було організовано українську відеодискотеку.

Показ розпочався з демонстрації кінострічки „Нескорений”, в якій ідеться про героїчну діяльність Української Повстанської Армії, життя та трагічну загибель провідника ОУН-УПА Романа Шухевича-Чупринки. З привітальним словом до глядачів звернувся голова Молодіжного Парламенту Нового Роздолу, голова міської організації „Фундація Регіональних Ініціатив” Анатолій Шалаєв, який зазначив, що визнання воїнів УПА, присвоєння звитяжцям-повстанцям статусу учасників воєнних дій – справа державної ваги. Наш синівський борг докласти максимум зусиль, щоб, нарешті, на 14-й рік Незалежності України, комбатантів УПА було визнано воюючою стороною. В Новому Роздолі вже зібрано понад 2000 підписів за визнання українських повстанців, акція по збору підписів „ Вимагай справедливості” триває…

Наступного дня, у суботу, по широкому екрану Палацу культури „Юність” демонструвався культовий український фільм „Пропала грамота” (в гол. ролі І. Миколайчук), а в неділю – малеча мала змогу подивитись українські мультфільми („Як козаки…”, „Як Петрик П’яточкин слоненят рахував…” та ін.), старше покоління – фільм „Чотири листи фанери” (в гол. ролях О. Сумська, І. Гаврилюк, Б. Ступка), а молодь – розважитись під ритми сучасної української музики та відеокліпи, які транслювались під час дискотеки. До речі, окрім пропаганди українського фільму проведена акція „Дивись та слухай українське!” покликана відродити в Новому Роздолі широкоформатне кіно в тридцятитисячному місті. Адже в Новому Роздолі вже 15 років не транслювались фільми, а нещодавнозбудований (наприкінці 80-х) кінотеатр „Україна” перепрофільовано в нефункціонуючий молодіжний центр „Лілея”, до якого не має доступу жодна молодіжна організація міста.

У. ТЕРЕШКЕВИЧ,
голова Новороздільської МО „Українська Народна Молодь”

Bookmark and Share