Серед переможців першого конкурсу муніципальних грантів в Чернівцях - "ПЛАСТ"


Чи мають шанси дочекатися конкурсу регіональних грантів громадські організації Чернівецької області? В приміщенні Чернівецької міської ради відбулася прес-конференція, присвячена результатам першого міського конкурсу соціальних проектів неприбуткових організацій. В її роботі взяли участь члени експертної комісії, голови громадських організацій – переможців конкурсу муніципальних грантів, численні представники друкованих та електронних засобів масової інформації.

Першим було запрошено до слова голову експертної комісії - заступника міського голови, начальника міського фінансового управління Євгена Прокопця, який коротко нагадав присутнім історію зародження та реалізації ідеї конкурсу соціальних проектів неурядових організацій в місті Чернівці. Він підкреслив, що ідея активістів товариства "Український Народний Дім в Чернівцях", підтримана широкою коаліцією громадських організацій знайшла повне розуміння у відповідальних працівників та депутатів Чернівецької міської ради, знайшовши своє втілення в рішенні сесії міської ради від 31 березня 2005 року.

Анатолій Мельник, начальник відділу міжнародних відносин та зв`язків з громадськістю міськвиконкому, представив членів експертної комісії, зазначивши, що в основі її формування покладено принцип паритетності – половина членів від міської ради, а інша половина – від громадських організацій. Докладно розповівши про роботу експертної комісії, А. Мельник коротко схарактеризував подані на конкурс проекти за визначеними на 2005 рік пріоритетними напрямками: соціальний патронаж, профілактика СНІД, догляд за одинокими. Серед поданих заявок експертною комісією було відібрано наступні проекти: "Знання та допомога надають шанс" благодійного фонду "Нова сім`я", "Мобільне харчування одиноких літніх людей з обмеженими можливостями руху" об`єднання громадян "Народна допомога", "Гуманітарна допомога на дому" громадської організації "Гільфе" та "Іскра турботи" Чернівецької станиці "Пласту". Після цього керівники громадських організацій - переможців першого конкурсу муніципальних грантів презентували для журналістів свої проекти.

Голова товариства "Український Народний Дім в Чернівцях" Володимир Старик подякував депутатам та керівникам міської ради, міському фінансовому управлінню і всім членам конкурсної комісії за ту підтримку, яку Народний Дім отримував під час розробки нормативних документів, що їх ухвалила 31 березня 2005 року Чернівецька міська рада. А також за те, що вже в цьому році в Чернівцях був запроваджений конкурс соціальних проектів, хоча відомо, який "худий" був цьогорічний бюджет і як важко було вишукати в ньому 60 тисяч гривень для фінансування конкурсу. Повідомивши присутніх про те, що Народний Дім за підтримки Мережі Громадянської Дії в Україні (UCAN) приступив до реалізації нового проекту, метою якого є впровадження інноваційного досвіду Чернівецької міської ради через запровадження системи регіональних грантів для громадських організацій з обласного бюджету, В. Старик зазначив:
"Я хочу сказати ці слова вдячності тим більше, бо вчора розмовляв і з головою обласної ради, і з заступниками губернатора, і з начальником головного фінансового управління області, пропонуючи поширити досвід міста Чернівці на цілу область з тим, щоб громадські організації, які працюють в районах або в селах нашої області могли отримувати на корисні цілі певну допомогу від місцевих органів влади. Відповідь поки що звучала так: це неможливо, це суперечить Бюджетному кодексу, в нас нема грошей, бо 90 відсотків коштів піде на виплату зарплати. Ми це все розуміємо, але ті люди, які потребують соціальної допомоги, можливо не дочекаються, покращення ситуації з бюджетом. І тому я прошу всі громадські організації, і пресу, і фахівців допомогти нам переконати обласні структури в корисності цієї справи, особливо для районів, де люди так само потребують нашої уваги, а громадські організації не мають жодних контактів з міжнародними донорами".
Аліна Круглецька, начальник міського управління праці та соціального захисту населення, наголосила на тому, що безпідставними є побоювання, буцімто конкурс соціальних проектів суперечить Бюджетному кодексу. Чернівецька міська рада діяла у відповідності з чинним законодавством буква в букву, реалізуючи положення Закону України "Про соціальні послуги". На виконання цього закону Міністерством праці та соціальної політики в липні 2004 року затверджено критерії оцінки таких соціальних проектів, визначено механізм, як за рахунок бюджетних коштів фінансувати неурядові організації. "Коли я співставила ці нормативні документи з нашим положенням про міський конкурс соціальних проектів" – сказала А. Круглецька, - "то виявила, що абсолютно по всіх основних позиціях те, що ми робили, відповідає вимогам нормативних документів нашого міністерства. Тому я особисто як начальник управління праці і соціальної політики просто рада, що за рахунок ось такої співпраці з громадськими організаціями у нас поширюється можливість надавати соціальні послуги.
На жаль коло людей, яке ми охоплюємо соціальною допомогою в рамах цього конкурсу є невелике. Але цей вид допомоги доповнює інші види допомоги, які традиційно надаються в нас і громадськими організаціями, і міською владою. І я вважаю, що ми й надалі повинні рухатися в тому напрямку, щоб з кожним роком різних видів допомоги в нас ставало більше, і щоб вони один одного доповнювали".

На завершення прес-конференції Анатолій Мельник подякував товариству "Український Народний Дім в Чернівцях" і тим громадським організаціям, які разом з ним ініціювали проведення міського конкурсу соціальних проектів неприбуткових організацій і завдяки чиїй ініціативі його нарешті здійснено. Він привітав переможців конкурсу і окремо звернувся до представників засобів масової інформації з пропозицією здійснювати інформаційний супровід цих проектів та регулярно інформувати про них громадськість міста.

Контактна особа:
Старик Володимир Петрович
тел.: 52-80-59, 8-0503740705

Bookmark and Share