Молодіжний рух на Західній Україні протягом останніх кількох днів очима ЗІКу


НА ВОЛИНІ ДІЯТИМЕ ШКОЛА МОЛОДОГО ПОЛІТИКА: Близько 100 молодих активістів Ківерцівської районної організації Української народної партії та голови первинних осередків взяли участь у тренінгах по виборчому законодавству. Семінари було проведено у межах Школи молодого політика, утвореної при районній організації УНП. Допомогу в організації роботи надав голова обласної організації УНП, народний депутат України Борис Загрева, – повідомили Західну інформаційну корпорацію у прес-службі Волинської ОО УНП.
Учасники тренінгу прослухали лекцію про адміністративно-територіальну реформу та суспільно-політичну ситуацію в Україні кандидата політичних наук, доцента Волинського державного університету імені Лесі Українки, заступника голови обласної організації Української народної партії Валентина Малиновського, детально опрацювали законодавство України щодо діяльності політичних партій, виборів народних депутатів, депутатів місцевих рад, програму та статут УНП.
Голова Ківерцівської РО УНП Микола Косинський розповів, що, «проаналізувавши участь районної організації УНП у виборчій кампанії 2004 року, ми ще раз переконалися, що наших виборців потрібно готувати до роботи у органах влади та органах місцевого самоврядування, до роботи під час виборчої кампанії не тільки як членів дільниць, а також як кандидатів до рад різних рівнів».
За його словами, Школа молодого політика буде постійно діяти відповідно розробленого плану, у програмі курсу проведення практичних занять, „круглих столів”, тренінгів з організації виборчого процесу та контролю за дотриманням виборчого законодавства. До участі у роботі Школи будуть залучатися політологи, депутати різних рівнів, громадські діячі, юристи.

КРІМ ТОГО, НА ВОЛИНІ ВПЕРШЕ РЕАЛІЗОВУЄТЬСЯ ПРОГРАМА З АДВОКАСІ – ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ НАДАВАТИМУТЬ НЕПОВНОЛІТНІМ
З 1 липня на Волині почав діяти проект «Формування механізму громадського контролю за кримінальним судочинством за участі неповнолітніх у Волинській області», який втілюється Асоціацією прав молоді Волині у межах проекту «Мережа громадянської дії в Україні (UCAN)». Мета проекту – підвищити рівень обізнаності та правового захисту неповнолітніх у кримінальному судочинстві, - повідомив власний кореспондент Західної інформаційної корпорації.
Проект здійснюється в межах Грантів партнерства з адвокасі – представлення інтересів та захисту прав громадян – і реалізується на Волині вперше. Заходи проекту націлені на залучення громади краю до формування громадських механізмів захисту неповнолітніх у кримінальному судочинстві та профілактики злочинності серед цієї цільової аудиторії у Луцьку, Ковелі, Нововолинську.
За словами керівника проекту на Волині Петра Верзуна, по-перше, протягом року будуть проводитись інформаційні зустрічі для неповнолітніх з роздачею буклетів у школах області та для засуджених у Ковельській дитячій колонії. По-друге, будуть зорганізовані три «круглі столи» щодо створення дорадчих рад громадськості. По-третє, буде введено в дію укладання договорів протект-карт у вигляді посвідчень, між неповнолітнім, адвокатом і Асоціацією.
Актуальність проекту пояснюється щорічним зростанням злочинності серед неповнолітніх на Волині. Згідно зі статистичними даними Державної судової адміністрації України у Волинській області, за період з 1 січня 2003 року до 1 липня 2004 року у кримінальних справах щодо неповнолітніх, що надійшли до суду, не було винесено жодного виправдувального вироку та понад 70% вироків винесені із застосуванням кримінального покарання, тобто без застосування примусових заходів виховного впливу.
Причини такої ситуації адвокат Андрій Осіпов вбачає, у правовому нігілізмі неповнолітніх, більшість з яких не сприймає деякі прояви своєї поведінки як протиправні; у правовій необізнаності підзахисних, які не можуть належно себе захистити і не розуміють значення своїх показів; явний ухил ланки міліція-прокуратура-суд щодо здійснення розправи над неповнолітнім, відсутність належного захисту з боку призначених адвокатів і непоодинокі випадки списати на заляканого неповнолітнього нерозкриті злочини.
Андрій Осіпов зазначив: «Неповнолітній має право бути засудженим за те, що він зробив, а не за те, що встановило слідство!».
Довідка ЗІКу.
Програма з адвокасі здійснюється у межах проекту «Мережа громадянської дії в Україні (UCAN)», який виконується Інститутом Сталих Спільнот (ISC) і фінансується Агентством Сполучених Штатів Америки з Міжнародного Розвитку (USAID).
Партнерами проекту виступила Волинська обласна колегія адвокатів та Ковельський міський благодійний фонд «Реабілітація».

МОЛОДІ РІВНЕНСЬКІ АРХІТЕКТОРИ ЗДИВУВАЛИ СВОЇМ ДОРОБКОМ ДОСВІДЧЕНИХ КОЛЕГ: Виставка “Рівне – очами молодих архітекторів” відкрилася 1 липня в Рівному. Такі заходи впродовж останніх років традиційно проводяться в міжнародний День архітектора та День архітектора України. Сьогодні на виставці демонструється кілька десятків робіт студентів відділення архітектури Національного університету водного господарства та природокористування, – повідомив власний кореспондент Західної інформаційної корпорації.
За словами заступника міського голови Рівного, головного архітектора міста Миколи Пасічника, доробок молодих здивував фахівців цієї галузі зі стажем.
“Відчуваю, що дихають нам у спину, доганяють нас. Молоді бачать Рівне не таким, як уявляємо його ми”, – зазначив Микола Пасічник. Судячи з виставлених робіт, молоді архітектори не роблять різниці між архітектурним виглядом Рівного та європейського міста. Реалізувати ж проекти в найближчому майбутньому, не жаль, неможливо. На думку Миколи Пасічника, для цього слід перебудувати роботу всіх місцевих підприємств будівельної індустрії.

У КІНОТЕАТРАХ ВОЛИНІ ПРОХОДИТЬ ПРЕМ’ЄРА ФІЛЬМУ АНДРІЯ НОВИЦЬКОГО «МІЖ ГІТЛЕРОМ І СТАЛІНОМ: УКРАЇНА У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ»: З 30 червня до 2 липня у кінотеатрах Луцька, Ковеля, Володимир-Волинського та Нововолинська проходить безкоштовний прем’єрний показ фільму Андрія Новицького «Між Гітлером і Сталіном: Україна у Другій світовій війні», — повідомив власний кореспондент Західної інформаційної корпорації.
Майже годинний фільм – це перша спроба висвітлення історичних подій Другої світової війни саме з української державницької позиції. Стрічка спирається на досі маловідомі архівні матеріали, секретні документи та свідчення очевидців. Зокрема, це свідчення Миколи Куделі — єдиного в’язня, якому вдалося вижити під час масових розстрілів енкаведистами 23 червня 1941 року у Луцькій тюрмі.
Фільм представляють президент Українського Пен-клубу, редактор газети «Наша віра», доктор філософських наук, лауреат Шевченківської премії, колишній політв’язень Євген Сверстюк, голова Київського товариства «Меморіал» імені Василя Стуса Роман Круцик, голова ВОО ОУН Ігор Дмитришин, голова МГО «Національний альянс» Ігор Гузь. До і після сеансу вони розповідають про невідомі сторінки нашої історії, а також спілкуються з волинянами.
У фойє кінотеатрів розташована виставка документальних свідчень репресій комуністичного та нацистського режимів проти українського народу.

10 СТУДЕНТІВ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ОТРИМАЛИ ПО 250 ДОЛАРІВ ПРЕМІЇ: Десять студентів Чернівецького національного університету зі Снятинського району Івано-Франківської області отримали премію ім. Марусі Онищук та Іванка Харука по 250 доларів кожному, – повідомив 1 липня власний кореспондент Західної інформаційної корпорації.
Акція відбувається за сприяння Центру канадських студій імені Р.Гнатишина вже три роки поспіль. Колишні жителі Снятина (тепер канадці) вирішили допомогти своїм землякам. Десятка „щасливчиків” щорічно обирається за певними критеріями. Претендентами на стипендію можуть бути лише жителі Снятина; стипендіати обов’язково повинні гарно навчатися; походити з малозабезпечених сімей, студентів обирають лише з п’яти факультетів: історії, політології та міжнародних відносин, юридичного та економічного. Вручають премію раз у рік. Між десятьма студентами розподіляють 2500 у.о., що надходять з Канади. Зазвичай, кожного року особи, які отримують стипендію змінюються.

ПОНАД ТРИ ЧВЕРТІ ОЗДОРОВЧИХ ТАБОРІВ НА ВОЛИНІ ПІД ЗАГРОЗОЮ ЗАКРИТТЯ: Із 22 літніх оздоровчих таборів обласного значення на Волині сертифікати на проживання і харчування відпочиваючих отримали лише 5, решта можуть опинитися під загрозою закриття. Такі дані оприлюднили під час обласної міжвідомчої наради з літнього оздоровлення школярів 30 червня, – повідомив власний кореспондент Західної інформаційної корпорації.
Волинським обласним управлінням у справах захисту прав споживачів здійснено перевірку виконання травневої постанови уряду щодо обов`язкового отримання літніми оздоровчими таборами сертифікатів на проживання і харчування відпочиваючих. За словами начальника управління Геннадія Кожевнікова, перевіркою встановлено, що лише 5 таборів із 22, що перебувають у підпорядкуванні обласного управління у справах сім`ї і молоді, такі сертифікати мають.
Директор державного підприємства «Волиньстандартметрологія» Людмила Татаєва стверджує: усі, хто подав заявки на сертифікацію, їх отримали. Інші просто не подали заявок. І це при тому, що їхній комітет двічі пішов назустріч таким закладам. Вирішено, що видаватимуться не два окремі сертифікати на проживання і харчування, а один. До того ж, сертифікат вирішено видавати не на один рік, а на два.
Несертифікованим таборам дали термін до 5 липня усунути недоліки, інакше літній сезон оздоровлення в них опиниться під загрозою закриття. Із 5 липня уповноважені органи пообіцяли розпочати перевірки, чи підкріплена санаторно-курортна діяльність таких закладів.
Як стало відомо сьогодні, 1 липня, наведені аргументи дали блискавичний ефект: майже всі несертифіковані табори відпочинку області терміново подали заявки в ДП «Волиньстандартметрологія» на їх отримання. Ймовірно, до 5 липня загрози закриття літнім таборам на Волині таки вдасться уникнути.

10% ПРОБ ПИТНОЇ ВОДИ У ДИТЯЧИХ ТАБОРАХ НА ЗАКАРПАТТІ НЕ ВІДПОВІДАЮТЬ СТАНДАРТАМ: У оздоровчих таборах Закарпаття за результатами аналізів мікробіологічних показників проб води, що їх здійснила служба санепіднагляду, у 10% питна вода не відповідає стандартам. Особливо складна ситуація у Перечинському районі. Якість питної води не відповідала нормам у пришкільних таборах сіл Сімер, Сімерки, Порошково, Т. Пасіка, П. Гута та Перечина, а також в оздоровчих закладах „Лумшори” і „Барвінок”, – повідомили 1 липня Західну інформаційну корпорацію у прес-службі Закарпатської ОДА.
У розпал літа Генеральна прокуратура України зініціювала розгляд питання оздоровлення та відпочинку дітей у літніх таборах, зокрема, дотримання вимог безпеки життєдіяльності та збереження здоров’я дітей. Закарпатська ОДА відреагувала на відповідне доручення Кабінету Міністрів України: перший заступник голови ОДА Олег Гаваші провів нараду з відповідальними за оздоровлення та відпочинок неповнолітніх.
Деякі РДА для оздоровлення дітей залучили додаткові кошти, знайшли спонсорів, до цієї справи долучилися благодійні та релігійні організації. Однак в Ужгородському, Виноградівському, Хустському та Свалявському районах, містах Ужгороді та Чопі робота з оздоровлення дітей визнана незадовільною.
У Закарпатській області 414 оздоровчих закладів уже прийняли майже 30% від загальної кількості дітей шкільного віку.

Bookmark and Share