ЛЬВІВ: ПРОЦЕСІЯ СИМВОЛІВ


Moving Academy for Performing Arts МАРА, Amsteredam
та
Національний центр театрального мистецтва ім. Леся Курбаса, Київ

представляють
міжнародний освітній проект

ПРОЦЕСІЯ СИМВОЛІВ
(2007-2009)
Реалізація проекту:
Освітні заходи проекту відбуваються у формі розширених майстер-класів: від 7 до 21 днів інтенсивної роботи. Зміст, послідовність та час проведення майстер-класів визначається керівниками проекту.

Кожен учасник може брати участь в одному або декількох майстер-класах. Якість роботи учасника майстер-класу визначає можливість його подальшої участі в проекті.

Наприкінці проекту силами учасників буде створено художній твір – виставу “Процесія символів”. Отже, додатковий аспект майстер-класів у тому, що вони слугують початком роботи над виставою, у якій головними персонажами є простір, сценографія і виконавці.

Завданням учасників буде створити перелік (процесію) персональних символів, а також символів їхньої країни. Елементи для драматургії та візуалізації вистави будуть формуватися за допомогою цих персональних символів кожного.

Останнім практичним завданням у рамках проекту планується організація та здійснення гастрольних показів вистави, які відбудуться у партнерських організаціях України, Сербії, Нідерландів, сусідніх країн та країн ЄС – Австрії, Німеччини, Данії, Бельгії.

Мова робочого спілкування – англійська.


Мета проекту:
Посилення позицій незалежного театру в Україні та Сербії, професіоналізації його діяльності, вдосконалення навичок управління та способів подачі творчого продукту, а також встановлення міцного зв’язку між незалежним театральним сектором та інституціями регіону.

Цільова аудиторія:
• Перформери, актори, танцівники, режисери, техніки, менеджери, художники
• Незалежні мистецькі утворення
• Державні інституції, школи та університети

Викладачі:
• Фахівці МАПА з Нідерландів
• Власники Майстер-дипломів МАПА з інших країн
Презентація проекту відбудеться:
• Київ: 30 червня о 16:00
адреса: Володимирська, 23-В

• Харків: 2 липня о 19:00
адреса: Харківська Набережна. 4
приміщення театру «Арабески» (запис за т.(050) 959 39 03 - Марія)

• Львів: 4 липня о 19:00
адреса: вул.леся Курбаса, 3
театр ім.Леся Курбаса

Співробітники МАПА разом з партнерами пояснюють принципи роботи проекту, візуалізують певні аспекти роботи, демонструють результати (відео) з уже реалізованих в інших країнах проектів, відповідають на запитання. Після презентації проекту потенційні учасники заповнюють та подають Анкети-аплікації для участі в одному або кількох майстер-класах, запланованих на перший рік.

МАЙСТЕР-КЛАСИ
ПЕРШОГО РОКУ РОБОТИ ПРОЕКТУ
(1 червня 2007 – 1 червня 2008)


1. Прослуховування / відбір (двічі) (тривалість – 4 дні)
Київ: 6 – 9 липня 2007,
Харків: листопад 2007

Прослуховування має подвійну роль: учасники протягом чотирьох кількох днів тренінгу знайомляться зі стилем та принципами роботи МАПА, а викладачі МАПА знайомляться з персональними якостями учасників та відбирають групу для основних майстер-класів .


2. Лідер у мистецтві.
Побудова команди
(тривалість – 14 днів)
Київ: 1 – 15 вересня 2007
У театральній практиці часто доводиться суміщати режисуру, педагогіку і менеджмент. Ці ролі дуже відмінні, але в них багато спільного. У кожній з них, щоб досягти певного (мистецького, педагогічного, організаційного) результату, доводиться взаємодіяти з людьми. Як трансформувати власне захоплення у театральну форму і знайти та побудувати навколо себе команду? У цьому майстер-класі досліджуватимуться параметри лідерства і командної роботи в контексті постановки.

3. ”СвітлоТіла”
(тривалість – 14 днів)
Київ, 9 – 23 січня 2008
Досліджуватиметься взаємодія між актором, простором та світлом. Робота зосереджена на таких елементах: тренінг (сфокусований на сприйнятті простору), театральний простір, робочий простір, світло у технічному розумінні, сценарій. Тут вивчатиметься простір фізичного театру і способи його модифікації та маніпуляції за допомогою світла, масок та руху.


4. Театральна проекційна техніка (тривалість – 14 днів)
Київ, 1-15 квітня 2008
За філософією МАПА проекція дає ще один спосіб дослідження понять фокусу та простору, а також спосіб визначення і трансформування простору. Учасники навчаються влаштовувати сценічні декорації за допомогою звичайної або цифрової фотокамери, слайдів або проекторів. Кінцева мета – зробити повторювану проекційну виставу в рамках драматургійної концепції, яка включає акторів, простір, ритм та звук.

Умови участі:
Для участі у проекті треба подати Анкету (бланки роздаватимуться на презентаціях проекту або у Центрі ім. Л. Курбаса) та пройти один з майстер-класів Прослуховування, які проводяться двічі на рік.

Участь у проекті є безкоштовною. Витрати учасників Прослуховування на переїзд та проживання не відшкодовуються.

Учасники проекту, які успішно пройшли курс навчання, отримують відповідний Диплом (Сертифікат) МАПА.


Додаткова інформація:
http://kurbas.org.ua/mapa
mapa.ukraine@gmail.com

Менеджер проекту:
Софія Рябчук
(044) 599 1458

Художній керівник:
Олександр Чайка
(097) 484 8090Національний центр
театрального мистецтва
ім. Леся Курбаса
Володимирська, 23-В
Київ, 01034
(044) 279 4783


Bookmark and Share