Кабмін узявся за повій і сутенерів


Уряд звернувся до Верховної Ради з пропозицією скасувати кримінальне покарання за проституцію і посилити - за залучення до проституції, повідомляють Українські новини. Про це сказано в законопроекті про внесення змін до Кримінального кодексу, зареєстрованого в парламенті. Проект закону передбачає зміни статті 149 Кримінального кодексу "Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передавання людини" і статті 303 "Проституція або примус до заняття проституцією". Кабмін пропонує змінити формулювання суті злочину в статті 149 Кримінального кодексу і змінити санкцію статті. Зокрема, запропоновано передбачити кримінальну відповідальність за вербування, перевезення або переховування людини з метою її подальшого продажу або вчинення проти неї будь-якої іншої незаконної дії або експлуатації.

Крім того, запропоновано переслідувати в кримінальному порядку купівлю чи отримання людини з метою її подальшої експлуатації, вчинене шляхом насильства або погрози його застосування, обману або зловживання довірою.

Уряд пропонує змінити назву статті 303 Кримінального кодексу на "Залучення до заняття проституцією" і виключити з цієї статті положення частини 1, що передбачають кримінальну відповідальність за систематичне заняття проституцією.

Наразі Кримінальний кодекс передбачає за заняття проституцією штраф від 50 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на термін до 120 годин.

Водночас законопроект пропонує посилити кримінальну відповідальність за залучення до проституції. Відповідно до законопроекту, залучення особи до заняття проституцією треба карати обмеженням волі на термін до 5 років або позбавленням волі на цей термін, залучення до заняття проституцією неповнолітньої особи - позбавленням волі на термін від 5 до 7 років, створення, керівництво або участь в організованій групі з надання послуг особами, втягненими в проституцію (сутенерство), - позбавленням волі на термін від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без неї.

Наразі примус або залучення до заняття проституцією карають штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арештом на термін до 6 місяців, або позбавленням волі на термін від 1 до 3 років, залучення до проституції неповнолітніх - позбавленням волі нас термін від 3 до 5 років, сутенерство - позбавленням волі на термін від 5 до 7 років.

Bookmark and Share