Продовжується конкурс на участь в обмінах шкільних європейський клубів між Польщею та Україною


14 вересня закінчується набір заявок на участь в обмінах шкільних євроклубів.

Обміни шкільних європейський клубів між Польщею та Україною
(вересень-листопад 2007)

Ваш Європейський клуб бажає взяти участь в обміні з польським партнером?
У тебе є така нагода!

Запрошуються Шкільні Європейські клуби з України і Польщі взяти участь у двосторонніх обмінах, організованих Польською фундацією Роберта Шумана у співпраці з Громадським Центром "Ділові ініціативи" і Спілкою української молоді в Україні, за підтримки Міністерства закордонних справ Польщі.

Коли можна здійснити обміни?
Обміни відбудуться у вересні, жовтні і листопаді 2007 року, і призначені для учнівської молоді, яка безпосередньо залучена до роботи Шкільних європейських клубів (ШЄК), у віці 13-19 років та їх вчителів з України та Польщі. Обміни повинні бути двосторонніми – спочатку польські учні відвідають партнерські школи в Україні, а потім українська делегація приїде до Польщі. Обидва обміни потрібно реалізувати до 25 листопада 2007 року.

Як має відбуватись обмін?
Під час обміну учні будуть брати участь в програмі, підготовленій приймаючою школою – її учнями і вчителями (наприклад, організація/участь в проєвропейських, культурних заходах, спільні семінари, що сприяють обміну досвідом; лекції, екскурсії, а також обговорення можливої майбутньої співпраці. Найбільша увага має бути приділена реалізації завдань учасниками обміну – біля 70% часу, а знайомству з містом, регіоном можна виділити біля 30% часу перебування гостей). Одним з найважливіших елементів програми є знайомство з діяльністю шкільного Європейського клубу і можливість участі у спільно підготовленому заході на європейську тематику. За розробку і реалізацію програми для гостей відповідають члени ШЄК, а також інші учні і працівники, приймаючої школи.

Для кого призначена програма?
Програма обмінів направлена на Шкільні європейські клуби – залучених до їх роботи учнів, його членів і вчителів. З кожної школи в обміні візьмуть участь близько 10 осіб (якщо для поїздки, ШЄК буде винаймати мікроавтобус і не буде різниці в ціні, то в обміні може взяти участь більше осіб; на 10 учнів повинен бути принаймні 1 вчитель). Візит повинен тривати мінімум 3 дні (без подорожі), проте, заохочуємо школи продовжити терміни обмінів на кілька днів, звісно при спільній згоді обох партнерів.

Які кошти покриває Польська Фундація ім. Роберта Шумана?
Українські і польські школи, заяви яких будуть прийняті, отримають покриття коштів подорожі з України до Польщі, і з Польщі до України (найдешевшим засобом транспорту– потягом чи автобусом). У випадку, коли траси переїздів груп з різних шкіл співпадають, Польська Фундація ім. Роберта Шумана може запропонувати спільну оренду автобусу. Тобто українська група могла б відразу поїхати до Польщі з групою поляків, які повертатимуться з України. В рамках програми не фінансуються інші видатки пов’язані з обміном (наприклад, проживання, харчування, матеріали). Приймаючі школи гарантують проживання гостей у своїх учнів, які повинні будуть забезпечити їм ночівлю і харчування.

У випадку, якщо ваш обмін відвідають співпрацівники фундації для проведення моніторингу, організатори можуть попросити школи забезпечити проживання в родинах (максимум 2 чол.).

За набір Шкільних євроклубів в Україні відповідальним є Громадський Центр "Ділові ініціативи" (координатор: Любов Васильчук euroinfocentre.if@gmail.com), у Польщі – Польська фундація ім. Роберта Шумана (координатор: Агнєшка Каня a.kania@schuman.org.pl).

Як подати заявку на участь в обміні?
1. Шкільні Євроклуби з України, які б хотіли взяти участь в обміні, повинні надіслати заповнений формуляр, доступний за адресою euroinfocentre.if@gmail.com
Також додаткова інформація доступна за адресою www.schuman.org.pl („Projekty – Europa Wschodnia – Wymiany młodzieżowe pomiędzy szkołami z Polski i Ukrainy”). Заяви будуть прийматись до 14 вересня 2007 року. Увага у конкурсі не можуть брати участь школи, які отримали фінансування обмінів від Польської фундації ім. Роберта Шумана, чи Фундації PAUCI у 2006 році.
2. Комісія, яка складається з працівників Польської фундації ім. Роберта Шумана та Громадського Центру "Ділові ініціативи", вибере найцікавіші пропозиції серед заявок.

Критерії відбору:
· Чи програма перебування включає спільну участь в проєвропейських заходах, у яких гості будуть брати участь?
· В якій мірі програма гарантує знайомство з країною, особливо традиціями, культурою, історією та звичаями регіону, в якому знаходиться приймаюча школа?
· Чи спосіб організації обміну дає можливість постійного контакту та інтеграції між господарями і гостями?
· Як учні, батьки і працівники школи, які не беруть безпосередню участь в обміні, залучені в реалізацію програми і якими будуть їх контакти з гостями?
· Чи передбачається подальша співпраця між школами?
· Володіння опікунами груп польською чи англійською мовами.
· Раціональність і ощадливість запропонованого кошторису обміну.
3. Опікуни ЄШК, які будуть обрані для участі в обміні, зобов’язані утримувати постійний контакт з координатором проекту, з метою отримання повної інформації, яка стосується участі в обміні, а також підготовки детальної програми візиту приймаючої школи.
4. Польська Фундація ім. Роберта Шумана запропонує кожній українській школі партнерську школу з Польщі. Школи з’ясують між собою деталі обміну. З огляду на довготривалу візову процедуру для українців, ми пропонуємо, щоб спочатку польська делегація відвідала Україну. Найголовнішим є те, щоб обміни закінчились не пізніше 25 листопада 2007 року.
5. Школи, чиї ЄШК будуть відібрані для участі в програмі, будуть зобов’язані підписати угоду, в якій окреслені детальні умови обміну. Тому обов’язковим є контакт з координатором. Просимо ознайомитись зі змістом угоди, це дозволить уникнути непорозумінь під час обмінів.

Проект реалізується в рамках програми польської закордонної допомоги Міністерства закордонних справ Польщі в 2007 році. Більше про програму на www.polskapomoc.gov.pl
Більше інформації можна дізнатись у координатора проекту:
Любов Васильчук
euroinfocentre.if@gmail.com
ГЦ "Ділові ініціативи", Центр європейської інформації
вул. Дністровська 26, 2 пов.
тел.: (03422) 2-57-36,
(0342) 77-65-45
тел./факс (0342) 77-65-55
www.di.if.ua

http://www.civicua.org/news/view.html?q=976687

Bookmark and Share