УКРАЇНА: відкритий урок "День права і закону"


Всеукраїнський відкритий урок “День права і закону” відбудеться у перший день навчального року в школах по всій території України.

Урок буде проведено за ініціативи Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правої освіти населення, утвореної при Міністерстві юстиції, та підтримки Кабінету Міністрів України.

Як повідомив голова Всеукраїнської міжвідомчої ради з правої освіти населення, Міністр юстиції Олександр Лавринович, у рамках уроку планується розкрити сутність права, основні поняття про державу, судову систему, виборче законодавство, розповісти про роль в житті держави Конституційного суду, правовий статус Президента України, Верховної Ради, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування тощо.

Учням початкової школи (1-4 класи) у ході уроку буде розказано про Конституцію як основний закон держави, про права та свободи людини і громадянина, що закріплені в ній.

В основній школі (5-9 класи) планується розкрити поняття “право” як систему правил поведінки, а також значення права для розбудови справедливого та демократичного суспільства.

Учням старшої школи (10-11 класи) планується розповісти про закони, як основу держави. Зокрема, розкрити такі поняття як законодавча ініціатива, законодавчий процес, вето. Розповісти про сфери життєдіяльності держави, які регулюються виключно законами України тощо.

Міністр юстиції повідомив, що до проведення акції долучено Міністерство науки та освіти, територіальні управління освіти облдержадміністрацій, а також правоохоронні органи, служби у справах неповнолітніх, центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У ході підготовки до Всеукраїнського відкритого уроку “День права і закону” протягом серпня були проведені методичні конференції та наради для вчителів, школи були забезпечені методичними та іншими посібними матеріалами.

Прес-служба Мін'юсту

Bookmark and Share