Ціна життя — тютюн: в одному з кіосків Харкова ледве заживо не згоріла 19-річна дівчина-продавець


Чого нападнику хотілося більше — негайно випалити цигарку чи якнайшвидше когось вбити, наразі ще невідомо. Але факт залишається фактом. Після того, як дівчина — реалізатор відмовилася відчинити потенційному грабіжникові двері тютюнового кіоску, він хлюпнув через вікно бензин і кинув услід підпалений сірник. До лікарні швидкої невідкладної допомоги Ольгу привезли з опіками, від яких постраждало 85 відсотків шкіри, термічним ураженням дихальних шляхів, численними синцями та різаними ранами. Крім цього, молода жінка втратила дитину, яка мала народитися вже через кілька місяців. Немовля загинуло в утробі матері.

На сьогоднішній день потерпіла вже пережила одну операцію і готується до другої. Стан її здоров`я лікарі називають стабільно тяжким. І хоча долю пацієнтів з такими масштабними опіками прогнозувати важко, медики сподіваються на краще. Говорять, що дівчина готова боротися за своє життя і поки що її організм позитивно реагує на запропоновані методи лікування. Пошкоджені вогнем ділянки тіла фахівці планують замінити шкірою, яка буде вирощена в одній з лабораторій Донецька. Туди вже відправили необхідний матеріал і можливо перевезуть до цього ж міста і саму Ольгу, коли її стан здоров`я буде більш стабільним.

Витрати на лікування дівчини взяла на себе фірма, якій належить горезвісний кіоск. Допомагає потерпілій і місцева влада. Заступник голови облдержадміністрації Василь Третецький вже провів переговори з представниками ніжинського науково-виробничого підприємства «Метиком», і ті погодилися доставити в Харків спеціальне ліжко для лікування опікових хворих. Крім цього, пан Третецький звернувся до Міністерства охорони здоров`я з проханням, аби управлінці допомогли організувати для Ольги консультацію фахівців Республіканського опікового центру.

Своє слово у цій трагічній історії невдовзі мають сказати і правоохоронці. Сьогодні відомо, що на кіоск напав невисокий чоловік середнього віку з кримінальним минулим. До того ж це вже щонайменше другий випадок, коли він навідувався до тютюнових торгових точок з бензином та сірниками у руках. Слідчі говорять, що вже встановили особу зловмисника та оголосили його в розшук.

Лариса САЛІМОНОВИЧ, "УМ"

Bookmark and Share